Kepler

Co jste jako školáci nejlepšího řídili?

Jak tak koukám, u nás kluci občas zruší tatínkovo auto, v USA se proletí na ukradeném sportovním eroplánu a já jsem v 11ti letech popojížděl s traktorem při sklizni řepy. A co vy?

Nejlepší odpověď
orwell

Jako školák pouze kolo a v zimě sáňky ☹
Do mých 15 let se ani víc nedalo. Tedy kromě traktoru v JZD a koňských povozů.

Další odpovědi
marci1

Koně a bylo to něco úžasného! 🙂

aliendrone

Největší zážitek jednoznačně STALINEC! (ještě lanový, žádná hydraulika)
Neměl prakticky žádný tlumič na výfuku, jen prostě roura (vot těééchnika!), řvalo to jaxviň, za hlavní spojku jsem bral oběma rukama a rval celým tělem… ale ten POCIT! Jedu a BERU VŠECHNO!!! :D :D :D

Arne1

Aero 50. Ale ne na silnici.

Ušel ventil

Auto ne ,
Motokára domácí výroby na soukromém pozemku,
Moped na soukromém pozemku ,
Traktor v uzavřené firmě ,
Na veřejné komunikaci akorát kolo .

Jiří Bohumil

Wanderer Sachs, Jawa 100, Jawa 175 a 250 Special. Jednou, v objektu fabriky, traktor. Ale s tím to nedopadlo dobře, bylo to v noci, proti mně nenadále vyjelo auto a já narazil, předním kolem, na betonovou rampu. Kamarád naražený nos a veškerý výdělek za měsíc (prázdniny-student) padl na opravu nápravy traktoru.;-(
Ponaučení na celý život. Od té doby (mimo sklouznutí, na ledu na mostě, s Jawou 350) žádná havárka.:-)

ivzez

„Jenom“ kolo…

klob1

Jawa 50. zvaný Pionýr, Pinďa, Svrbin, Chrochta. Traktůrek z 250 Peráka. Pak dýl Jawa 250 sport. To jako školák. Pak jako starší už normálně jiné.

tatanka

Traktorem s vlekem u strejdy na Šumavě. To víte, pro dvanáctiletého pražáka a celých čtrnáct dní a ještě k tomu za peníze to bylo něco!

dubraro

Tatra 111.

Dochy

Popojížděl jsem s traktorem na poli… No s traktorem… Takové cosi u čeho si nejsem jistej co z toho bylo originál a co někdo polepil dohromady. Ale práci to zvládlo. Jo vlastně… brzdy to nemělo, ale nějak to nikomu nevadilo. Na poli se to zastavilo samo po vyřazení a když se jelo po silnici tak s vozem který měl ruční brzdu na dosah řidiče. Krajina u nás je naprostá placka, takže se to dalo.