zjentek

Co jsou to za hromady zeminy v normanském přístavu?

https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/2/29/Mur­manskHarbour.jpg/1280px-MurmanskHarbour.jpg
Jeden by řekl že na kontejnery už zde nezbývá místa. Děkuju.

Nejlepší odpověď
elkon

To město se jmenuje Murmansk. Takže „Murmanskský přístav“ (může být i malé m). Zdá se, že jsou to hromady uhlí.

Další odpovědi
aliendrone

Myslím, že jde o přírodní KATASTROFU (antropogenetickou, jak jinak)! Správně by se tam měly válet hromady lithiových baterií. 😉

Jenže CO naděláš, i když Lionky/LiPOLky etc. dokáží slušně hořet, tak na topení je prostě uhlí LEPŠÍ! 😁

Pepa25

Stará fotka (2005), dnes už tam hromady nejsou, Evropa uhlí z Ruska už nekupuje …

JK2021

elkon: Mimochodem, přídavné jméno od města Murmansk je murmanský… ale s tím uhlím souhlasím.