Kepler

Co jsou to soubory cookie?

K čemu slouží a co se stane, když je odmítnu přijmout?

Nejlepší odpověď
Justin1

Jsou to záznamy, které si jednotlivé navštívené internetové stránky mohou ukládat v prohlížeči. Díky nim si prohlížeč pamatuje, že jsi někde přihlášený, že jsi na nějaké stránce nastavil jazyk, vzhled a podobně, že jsi někde nakoupil a tak dále. Jsou i tracking cookies, které sledují tvoji aktivitu, ale některé prohlížeče a antiviry je umějí odhalovat a blokovat. Je dobré si občas vyčistit prohlížeč od všech cookies, i když to znamená, že se potom musíš všude znovu přihlašovat.

Další odpovědi
elkon

Obecně řečeno, pomocné soubory při otevírání stránek. Když je odmítneš, mohou se některé stránky pomalu otevírat, nebo se neotevřou. Souvisí to i s případným přihlašováním.

Vit Kouba

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat.

Soubory cookies první strany jsou takové cookies, které se ukládají při navštívení nějaké internetové stránky. Číst je pak může pouze daná internetová stránka. Kromě toho mohou internetové stránky potenciálně využívat externích služeb, které také ukládají vlastní soubory cookies – tzv. cookies třetích stran.
Trvalé cookies jsou takové cookies, které byly uloženy na vašem počítači a nejsou automaticky vymazány poté, co zavřete prohlížeč – na rozdíl od dočasných cookies, která se po zavření prohlížeče vždy smažou.
Při každé návštěvě internetových stránek Komise budete muset cookies buď přijmout, nebo odmítnout.

Účelem je umožnit dané stránce, aby si na určitou dobu zapamatovala vaše preference (např. uživatelské jméno, preferovaný jazyk atd.).

Během prohlížení různých částí daných stránek v rámci jedné návštěvy je pak nebudete muset znovu zadávat.

Cookies lze rovněž použít k pořizování anonymizovaných různých statistik týkajících se prohlížení našich stránek uživateli.

Zdroj: https://ec.eu­ropa.eu/info/co­okies_cs