ell222

Co jsou to slova základová, slovotvorný základ a slovotvorný prostředek?

Rychle prosím

Nejlepší odpověď
annas

Honem … co to znamená?

Slovo základové je slovo, které je základem pro vytvoření slova dalšího. Např. les – nové slovo pra-les, les-ník atd. Slovotvorný základ se může krýt s kořenem – strom-ek, ryb-ka nebo s jeho tvaroslovným kmenem – učit-el-ka atd.

Slovotvorný prostředek – předpona – pra-les,
přípona – škol-ni.
koncovka – trn-i, včel-i – zařazuje slovo ke slovnímu druhu.

Další odpovědi
hanulka11

Slova základová jsou taková od kterých je nové slovo odvozeno příponou nebo předponou

slovotvorný prostředek (formant – předpona, přípona, koncovka).
slovotvorný základ. – je ta část slova základového, kt. je základem pro vytvoření nového slova …