co jsou to eony

rad bych se dozvedel co jsou to eony Co se pod timto slovem skryva

Nejlepší odpověď
annas

Nenapsal(a) jste, který pojem máte na mysli. Já jsem uvedla eony, které souvisí

1. s mystikou.
Pleroma (řec. plnost) je gnostický termín pro horní svět nebo zásvětí, ze kterých podle gnostických představ přišly mocnosti, jež stvořily tento svět. V Pleromatu přebývají vlivné mocnosti (eony) a osvícení gnostikové (pneumatikové) se do něj vracejí po své smrti. Je to transcendentní říše světa, ve které jsou eony vlastní skutečností.
Gnosticismus – poznání, souhrnné označení pro mystický náboženský proud.
Transcendentní – nadskutečné, přesahující smyslové i rozumové možnosti.
Mystika (řec.) je souhrnné označení pro rozmanité duchovní zkušenosti bezprostředního a osobního setkání s božským, pro zkušenost hlubokého tajemství, jež se nedá přímo vyjádřit slovy, a pro různé cesty, jak takovou zkušenost získat.
Více informací na jdete v článku Pleroma gnostiků – 6. v pořadí na citované stránce.

2. s historií planety Země. Historie se dělí do mnoha geologických období. Ty se dělí na eony, dále na éry, éry na periody a periody na epochy. Podle Jamese Lovelocka k velkému třesku došlo před 15 eony (čili před 15 miliardami let), Země vznikla před 4,5 eonu (před 4,5 mld. let) a život se pak zrodil před 3,6 eonu (před 3,6 mld. let) v době tzv. archeanu (období před 4,5 – 2,5 eonu, věk první), na konci tzv. hadeanu (období před 4,5 – 3,8 eonu).
Více na: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:tfu­iWTtrjJoJ:www­.enviwiki.cz/wi­ki/Hypot%C3%A9za_­Gaia+co+jsou+e­ony&cd=26&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:TGB_fuF­mA2sJ:jlswbs.wor­dpress.com/ca­tegory/mystika/+co+jsou­+eony&cd=3&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Tombik

EON je:
E.ON – distributor elektrické energie v České republice
a
Řešení informačních systémů a technologií pro utility
a
Eon (z řec. aión a lat. aeon, věk) je nejvyšší geochronologická jednotka. Celá geologická historie Země se z časového hlediska dělí na čtyři eony: fanerozoikum, proterozoikum, archaikum a hadaikum. Eon se dělí na geologické éry.