Co je vítání občánků?

Vysvětlení průběhu akce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Průběh akce je všude stejný a přesto všude jiný. Není to žádný akt jako třeba svatba, ale je to jen takové přivítání nových občánků do společnosti. Někde dostane dítko dárek od města, někde se ukáže i zástupce zaměstnavatele jednoho z rodičů, aby mu předal dar, jinde dostane třeba pamětní medaili, jinde fotografii. Je to různé.
A co se týče oblečení a etikety, taky různé. já šel v červenci v obleku (splavenej) a ostatní tam byli v džínách a triku, ale je to slavnost, takže myslím že každého věc.

Další odpovědi:

Zlatý

vítání občanků znamená že vás a aše mimčo přivítá do daného města kde bydlíte jaklo nového občanka od města dostáváte bid dar nebo já jsem dostala zlatý řetízek pak jen jednoho svědka(kmotra)který vám to dosvědčí a hotovo

Bronzový

U nás vítají občánky jednou ročně,tak nás tam bylo několik maminek s dětmi.Starosta pronesl řeč,přivítal malé občánky,dostala jsem květinu a hračku pro mimčo,podpis obou rodičů do pamětní knihy,potom nás fotografovali i s miminkem ležícím v kolébce,a nakonec byl přípitek.Ale u Vás to bude určitě úplně jinak,jak se říká,jiný kraj,jiný mrav..Vítání občánků je krásné,zažila jsem ho už dvakrát..

Je to akce,kterou pořádá obecní nebo městský úřad a vítají se zde nově narozené děti toho určitého města nebo obce.Každý úřad to dělá jinak,ale děti tam dostávají malé dárky,upomínkové předměty na tento den,je nějaký proslov a rodiče se pak podepisují do knihy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.