Avatar uživatele
Complex

Co je toto za hudební nástroj?

Zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8re6rFj7q10

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, orestez, Kepler před 1993 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dolores Catherino je polychromatická skladatelka multiinstrumen­talistka. Její avantgardní kompozice používají zvukové „palety“ pitch 106 a 72 EDO (stejné rozdělení oktávy) a jsou prováděny na vizionářských klávesových nástrojích 21. století.

Klávesy – Tonal Plexus, Roli Seaboard, Fingerboard Fingerboard a Microzone U-648

V odkazu se dovíte, Co je polychromatická hudba?

Polychromatičnost – nový hudební jazyk a původní srovnání elektronických nástrojů 21. století (multidimenzi­onálních polyfonních regulátorů) včetně Tonal Plexus, Roli Seaboard, Fingerboard Fingerboard a Microzone U-648. Jde o klávesy syntetizátory.

https://www.new­musicusa.org/pro­file/dolores-catherino/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Anikitos

Mikrotonalni klavesnice (microtonal keyboard) vyrobená přímo pro mikrotonalni hudbu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Viděl jsem to i slyšel dnes poprvé. Když se to pustí přes bedny, je to něco úžasného. Dovedu si představit ty nesmírné možnosti, které tento nástroj jistě má.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

To je mnohatlačítkový syntezátor, každé tlačítko nese zápis buď jednoho, dvou, tří, nebo čtyř tónů. A to ve všech kombinacích. Kvarty, akordy, moly, dury, oktávy, 9', 7', všemožné, co lze zahrát, co se používá nejen v taneční muzice, ale i v jazzu. I když nevím, v jakém rozsahu tato verze klávesnice je, kdyby to bylo od C1 do C6, tak těch kombinací je tolik, že by to nepobral nikdo, kdo nemá čas. Ovšem tóny souvisí, ne moc, ale trochu s matematikou. Hráči na hudební nástroje (všeobecně) mají jistý talent na uskupení, na matematickou vztažnost a logiku uspořádání. Podobnost manuálního uspořádání lze najít třeba v basové části chromatiky, která obsahuje 120 basů.

Divím se, že mě YouTube ještě neupozornil, ani nenabídl toto video. Jen tlučení do kýblu v ulici. No co? Nabídl mi jedinečného borca Cory Henry.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek