Kalim_YT

Co je to za brouka?

Zdravím Vás. Na dovolené v Chorvatsku jsem šel k autu. a ze stromu něco začlo padat a potom jsem slyšlel bzukot křítel, bylo to něco velkého, první jsem si myslel že jde o nějákého ptáka, podíval jsem se a jak to spadlo do výšky cca 2m od země, začalo to lítat. Co mě mě udivilo, létalo to vertikálně, mělo to strašně dlouhé tykadla, zhruba stejně jako jeho tělo, udělalo to na mě nálet, jak jsem poodběhnul pár metrů a otočil se, bylo to pryč.. bylo to strašně velké, asi tak 15–20cm (obrázek jak z první třídy, omlouvám se.. :) )

Odpovědi
Drap

Podle popisu to může býj pouze Tirán obrovsky, ten jediný z brouků na světě dorůstá této velikosti. Zvláštní však je, že byl viděn v Chorvatsku, Titán patří mezi tesaříkovité a pochází z jJžní Ameriky. Další možností je, že jsi objevil nový druh, doposud nepopsaného brouka.

Mr. Marek

Za prvé, skvělý příběh a za druhé – objektivně z tohoto obrázku nelze nic moc vyčíst a Váš popis není moc nápomocný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

Drap
To není z tvoje hlavy, že?