Slayer5

Co je to v chemii dimerizace, trimerizace a tetramerizace acethylenu??

Nejlepší odpověď
Quimby

Jde o proces polymerizace dvou/tří/čtyř monomerů(výchozích látek). Vzniká polyacetylen.

Další odpovědi
Kepler

Acetylen, později ethin, nyní ethyn (čertvíproč) (C2H2) má trojnou vazbu a tak může tvořit jako každá jednoduchá sloučenina s dvojnou, popř. trojnou vazbou vytvářet vícenásobné jednotky od dimeru až po polymer. Vše záleží na reakčních podmínkách. Např. dimer ethynu: CH2=CH-CH=CH2.