ZH

Co je to tukový fibrom?

Ráda bych věděla podrobné informace o tzn. tukovém fibromu – vznik, rizika,diagnostika, odstranění. Děkuji.

Odpovědi
Wareg

http://www.me­sicnikzdravi.cz/200302/b­ublina.htm

Lucimia

Tukový fibrom je benigní (nezhoubný) nádor která vzniká ve vazivo (v tomto případě v tuku). Vznik je z různých příčin, často z nevysvětlitel­ných. Dg. je ultrazvukem, magnetickou resonancí, RTG… Odstranění je ve většině případů rychlé a bezproblémové, protože nezhoubné nádory neprorůstají do okolí a nemtestazují.