Spiritus

Co je to šušeň?

Včera jsemm se už ptala,ale otázku jsem už nenašla…

Nejlepší odpověď
annas

Ještě doplním další významy nespisovného slova šušeň.

  1. Šušeň je nejen zaschlý nosní hlen, (zatímco sopel je mokré v nose),
  2. ale na Hané je jako šušeň i označován seschlý zbytek květu na jablku.
  3. Šušeň – malý chlapec (šušňa = dívka)= usoplenec – rovněž moravismus
  4. Jak uvedl Vagra, šušeň (šušně) je slovo pro nepatrný peníz, které se původně dostalo z argotu k číšníkům. Odtud pak samozřejmě dál.

Sloveso šušnit se = dělat piplavou práci.

Všechny tyto výrazy sama používám, když mluvím s někým hanáčtinou.
Doplňuji:
Jak jsem uvedla, významy znám, ale ověřila jsem je v PSJC.

Další odpovědi
kropitko

Bádala jsem bádala a v souvislosti se zařazením otázky(jelikož nevím co je na soplu kulturního 🙂.) Jsem na netu našla ještě toto,ale to jste asi nemyslela,tak jen tak pro zajímavost.

V 2. tisíciletí př. n. l. byly nejdůležitějšími částmi Elamu Šušen (Šušun) a Anšan; Elamští vládci tato města neustále uvádí ve své vlastní titulatuře.

sice je to Šušen,bez ň,ale přišlo mi to zajímavé.....

Dívněte se do diskuze,,,,tam je odkaz

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lam

vagra

U nás se šušeň/sušeň/říká tomu,co bývá v nose.
Nebo něčemu zanedbatelnému,ma­lému,obvykle ve spojitosti s penězi.Pár šušní=málé množství peněz.

quentos

doplním, jedná se o výraz rozšířený převážně na Moravě

Michal

Odpad z nosu,chcete-li holub.

Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.

Spiritus

do kultury jsem to zařadila protože to beru jako jazykovou kulturu a jiné zařazení mě nenapadlo

vagra

Kropitko-dneska máte opravdu perlivý den.Vaše poznámka"dívněte se",mě dostala.

kropitko

No,jen si to užívejte,za chvíli se nebudete mít čemu smát,jelikož přijede dcera a hned jdeme na jedno…no a pak se vrátím a to uvidíte,jak perlím…nevím co to je,mám přehřátý noťas a mozek.....asi tím hicem,vederem,ne…par­don vedrem

Pup Ini

Jedinej správnej jazyk je český (dialekty si mluv doma) nebo evropský=němec­ký.Vzhledem k tomu,že východiskem ze současného srabu je vystoupení z EU a vytvoření nového středoevropského celku,začni se učit ten evropský.Místní bláboly tě neposílí a budeš jen za hňupa.

lorja

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-susen