Co je to simlock?

Poohlížím se na aukru po novém mobilu. V parametrech je často uveden simlock – ano/ne. Co to znamená?

Nejlepší odpověď
dave09

Simlock je funkce telefonu, která ho uzamkne pouze pro jednoho operátora. Pokud do něj vložíte SIM kartu jiného operátora, telefon ji odmítne.

Je tedy lepší koupit telefon bez simlocku a mít možnost do něj dát SIM kartu kteréhokoliv operátora.

Telefon se simlockem lze také odblokovat. Většina obchodů s telefony takovou službu nabízí.

Další odpovědi
PO

Simlock je výraz používaný v terminologii GSM k označení zámku telefonu na SIM – kartu jednoho operátora. V případě, že je Váš telefon takto uzamčen, poznáte to tak, že po vložení SIM-karty jiného operátora se na display telefonu objeví hláška „zadejte kód sítě“, nebo „SIM karta odmítnuta!“.
Pomocí speciálního software a kabelu pro propojení PC s telefonem je možné tento zámek odstranit – telefon odblokovat. Poté již můžete ve Vašem telefonu používat libovolnou SIM kartu od libovolného operátora.
Odblokování – zrušení SIM-lock je čistě softwarovou záležitostí, probíhá tedy bez rozebírání a jakéhokoliv mechanického zásahu do Vašeho telefonu. Odblokování je ve většině případů možné na počkání.

TIP: V případě, že si ke svému telefonu pořídíte tzv. Dual-SIM baterii, můžete dokonce přepínat mezi dvěma kartami dvou libovolných operátorů (např. O2-Vodafone) jen pomocí tlačítka ON/OFF na Vašem telefonu.

Jivinho

Simlock – zámek SIM. Povolí pouze SIM jednoho operátora, odblokování stojí cca 300.

Krugerka

Simlock je výraz používaný v terminologii GSM k označení zámku telefonu na SIM – kartu jednoho operátora. V případě, že je Váš telefon takto uzamčen, poznáte to tak, že po vložení SIM-karty jiného operátora se na display telefonu objeví hláška „zadejte kód sítě“, nebo „SIM karta odmítnuta!“.

Fridolinek

Simlock je doslova uzamčení karty sim. Dříve u nás známo jako blokovaný telefon (= tj. pouze pro sim karty jednoho operátora). Dnes už by se pokud vím, telefony blokovat neměly. Takže by se u políčka simlock mělo objevovat ne. To znamená, že si můžeš do mobilního telefonu vložit kartu jakéhokoli operátora bez ohledu na to, jestli si telefon koupil u jednoho z nich nebo u nezávislých prodejců:-)

HRUDKA

Určitě kup, dá se jednoduše odblokovat. Můžeš třeba zde, přímo v ČR: <a href=„http://­www.htcecko.cz“>Od­blokování veškerých mobilů HTCECKO.cz</a>