Michal Kole

Co je to progresivní zdanění příjmů, jak chtějí zavést některé politické strany po vyhraných parlamentních volbách ?

Nejlepší odpověď
led

Vyššie príjmy vyššie percento dane – tzv. milionárska daň.
Táto daň sa týka len príjmov od stanovenej výšky napríklad ročný príjem nad 1,2 milionu Kč. teoreticky.
Netýka sa to priemerných – tj stredných a nižších príjmov.
Doplňuji:
http://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/milionarska-dan-rocne-nekolik-tisic-20120910.html

Další odpovědi
race02

Okradání úspěšných, těmi co v životě nic nedokázali. Podstata spočívá v tom, že čím víc vyděláš tím víc procent odvedeš na daních státu ( např. vyděláš 100 000 KĆ, zaplatíš 38% nebo vyděláš 20 000 KČ a zaplatíš 21%).
Doplňuji:
Pro pusinku50: Politici si vždycky najdou nějakou cestičku, jak daně obejít, ale co ostatní lidé vydělávající např. 100 000 KČ poctivou prací? Co manažeři, kteří makají od rána do večera a svoje postavení si museli tvrdě vydřít? Sebereme jim ještě více kvůli tomu, že vydělávají a dokázali toho více než ostatní lidé? Blbost. Proto jsem pro degresivní zdanění z příjmu.

pusinka50

ad race 02 – anebo se to týká těch, kteří si dost již nakradli? Zřejmě nejsi moc obeznámen s politickou situaci a mafií v této republice

led

AD race02,
Prečítajte si prosím zdôvodnenie.
Vami citovaný prájem do milionárskej dane nepatrí tá je od 105.000-Kč mesačne.
A čo tí, ktorí v pote tváre zarábajú 12.000 Kč a majú rovnakú daň. Je rozdiel či na nájomné a stravu zaplatíte 4/5 svojho príjmu, alebo 1/100 príjmu a pritom obaja rovnako „makajú od vidíš do nevidíš“.
Nezávidím tie vyššie príjmy manažérom ,podnikateľom, veď sú to väčšinou ľudia, ktorí dávajú prácu tým s nižšími príjmami. Ale aký je rozdiel medzi nižším úradníkom vo finančnom ústave a nižším úradníkom na obecnom úrade, teda okrem platu?