Usoman

Co je to přednost zprava?

Všude jsou obrázky křižovatek s pořadími jednotlivých aut, kdy pojedou.

Ovšem nevysvětluje to samotnou přednost zprava. Kdo mi dá přednost zprava a komu zas já? Jak to poznám?

Nejlepší odpověď
kolmano

Pokud není křižovatka označena značkami upravující přednost v jízdě dáváš přednost vozidlům jedoucích z tvé pravé strany.

Tobě zase dává přednost vozidlo na tvojí levé straně.

Není to nic komplikovaného jen v praxi se s tím malokdo potká a potom to na českých parkovištích vypadá :)

Další odpovědi
Pruzkumnik

Jen bych chtěl doplnit, že pokud jedeš nasvětelné křižovatce doleva, tak dáváš přednost i protijedoucím vozidlům

Jinak v autoškole je dobré když nejedeš po hlavní tak před každou křižovatkou sundat nohu z plynu a lehce přibrzdit, otočit hlavu doprava, a když tam nic nejede, tak přidat
Instruktor tě pochválí 😁

cukrar

Usomane, obrázky to sice nevysvětlují, ale vysvětlí to zákon 361/2000, autoškola a zkušenost.