HerbiG

Co je to kujnost??????

Doplňuji:
jj je to z chemie z alkalickych kovech :) diky quentosi :)

Nejlepší odpověď
annas

Kujnost je způsobilost měnit svůj tvar kováním. Např. kujné železo.

Další odpovědi
quentos

ne že by to bylo z mého oboru, ale měla by to být roztažnost kovů, tedy jejich ochota měnit tvar a nechat se zpracovávat za vyšších teplot (typická například pro železo)

panenka

kujnost-je to kovová vazba
kujnost je ovlivněná vzdáleností uzlových bodů čím jsou uzlové body více u sebe tím je kov tvrdší ale křehčí

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=Spe­ci%C3%A1ln%C3%AD%3AH­led%C3%A1n%C3%AD&se­arch=kujnost&fu­lltext=Hledat