Co je to hoax?

Doplňuji:
Je mi líto,ale už evidentně proniknul i na odpovědi,,,,šíří se tu ničím nepodložené zprávy,které se v žádném případě nezakládají na pravdě a přesně to funguje,tak jak autor tohoto hoaxu zamýšlel,,,dokonce se najdou jedinci,kteří s těmito poplašnými zprávami souhlasí a označí je jako užitečné…

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-vypocitava-duchod-nasim-romskym-spolobcanum-kteri-cely-zivot-nikde-nepracovali

Nejlepší odpověď
ReHu

Z Wikipedie.

Hoax (anglické slovo hoax označuje podvod, mystifikaci či žert) je nevyžádaná e-mailová, Jabber nebo ICQ zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail.

Další odpovědi
panenka

Anglické slovo HOAX [:houks:] v překladu znamená: Falešnou zprávu, Mystifikaci, Novinářskou kachnu, Podvod, Poplašnou zprávu, Výmysl, Žert, Kanadský žertík.
V počítačovém světě je slovem HOAX nejčastěji označována poplašná zpráva, která varuje před neexistujícím nebezpečným virem více zde v odkaze.

Zdroj: http://www.po­zitivni-noviny.cz/cz/clanek-2007020073

alexandra

Taky mi vadí,že se najdou lidi,kteří těm nesmyslům věří,hlavně Ti kteří logicky nepřemýšlí,že například rozesláním co nejvíce mejlů pomůžou holčičce s rakovinou,po­páleninami a kdo ví čím,nebo že Romovové dostávají důchod vypočítaný z takové částky atd./Samozřejmě,že něco dostanou,ale asi jenom nějaké sociální dávky/Každému kdo mi takovou volovinu pošle,posílám zpět stránku o hoaxu,kde jsou vypsané všechny nesmysly.
Ale je to úplně zbytečné.

Zdroj: http://www.ho­ax.cz/hoax/co-je-to-hoax

anonym

S hoaxem se setkáte v případě, kdy vám někde na webu nabídnou vyčištění počítače zdarma. Stáhnete pochybný „doktor antivir“ s bůhví jakými funkcemi který nalezne ve vašem počítači 100 virů, 200 závažných chyb a 300 špatných položek v registrech. Za poplatek vám ten jakýsi program vše uvede do pořádku. Přitom váš počítač nemusí mít ani jeden vir, žádnou chybu a nanejvýše 100 zbytečných položek v registrech.

Ten mail s vypočítáváním důchodů snad už četl každý kdo má monitor.

anonym

Kropítko,píšu sem,protože toto není odpověd jen názor,víte co je to novinářská kachna? můžem tomu tady říkat odpovědní kachna,a doted jsem vůbec nevěděla co je to hoax,ted už vím