irij

Víte, že na www.hoax lze rozlišit podvrhy?

Rozčiluje mne vždy, když mi přijde email a na něm již úvodem"pošli to dál co nejvíce lidem". Obyčejně katastrofická zpráva po porovnání v hoax úplná blbost. Ale všichni ty blbosti, z nichž některé mají řadu variant, šíří bezmyšlenkovitě dál. Co vy na to?

Nejlepší odpověď
anonym

co na to ? že na to stačí jen lepší anti-spam filtr, na gmailu mi takto hromadne preposilane zpravy spolu s obchodnimi nabidkami konci automaticky ve slozce nevyzadane posty a nemusim si ji ani vsimat.

Další odpovědi
Terryle

Tleskám, že vás to sem napadlo dát. Stránku samozřejmě znám a rozesílám jako odpověď na ty poplašný maily :) Dát to sem je super nápad, jen ať o tom ví co nejvíc lidí.

nnn1

Zrovna před cca hodinou jsem dostala na jedněch str., kde jsem registrovaná, zprávu, kterou mám poslat dál… Jinak zemřu… :x … Ale ani jednomu člověku tento spam, výhrůžku, zastrašování nepošlu.

Je tam nelogicky napsáno, že když to nikomu nepošlu, tak „DNES VEČÍR“ zemřu a mám to poslat 15 lidem – a po dalších několika větách je napsáno: „Pošli tento dopis 20 lidem do 96 hodin“
Opravdu velká logika – buď to mám poslat ještě dnes, nebo mám čtyři dny. A mám to poslat 15-ti, nebo 20-ti lidem?? 😶