annas

Setkali jste s takovýmto mailem? Nejde o hoax?

Dostala jsem mail z této adresy
UPOZORNĚNÍ :: IP Server Blacklist

info.aim@planet.tn prostřednictvím domény planetmail20.gwou­t.tn

Text
Vážený uživateli,

Virus Tojan DXVK byl zjištěn ve vaší e-mailové ID, klikněte ZDE : Ukončit VIRUS Nedodržení tak budou vedlo k ukončení účtu / uzavírání, aby se zabránit šíření viru do jiných volny uživatele pošty.
volny správce

Týká se domémy Volny.cz, text je chybně česky, takže se domnívám, že kliknutím na ZDE by se ke mně někdo naboural.

Smazala jsem, jen si ověřuji, zda jsem udělala správně.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

NEKLIKAŤ NA ODKAZ! Varovanie najvyššieho stupňa, odosielateľa označiť ako nebezpečný spam a okamžite odstrániť!
Preverte počítač antivírom, či otvorením tohto emailu vám nevzniklo nebezpečie nákazy.

Další odpovědi
Lamalam

Podobné bláboly už mi několikrát přišly. Ignoruji to, rozhodně na nic neklikám a ihned mažu.

mosoj

Udělala jste správně. Už vidím toho starostlivého se zájmem o váš počítač.

Arne1

HOAX je něco naprosto jiného, nepleť si termity ! (HOAX je zpráva ze světa která má za úkol tě přesvědčit o nějakém nesmyslu – například že už milion uživatelů dostalo od firmy Microsoft 1000 dolarů když jim poslali padesát víček od limonády).
Tohle co posíláš vypadá spíše jako PHISHING, tedy něco co by z tebe mělo lákat heslo. Obecně, seriozní zprávy o virech nebo o problémech s poštovní schránkou neobsahují linky na klikání. Takže kromě naprosto nesrozumitelného texu je druhým příznakem ten link (klikněte ZDE). Kdybys o tom kdo- a odkud- chtěla zjistit více, prozkoumej hlavičky toho dopisu. Zajímavé jsou především hlavičky „Received“ které ukazují cestu emailu Internetem.

xxx3

to opravdu vypadá na pokus o „phishing“, čili snaha o to, aby adresát v rozrušení, do kterého je uveden zprávou o napadení virem, kliknul na odkaz mířící na nějaké „nakažené“ stránky.

annas

Ad led,

ráno jsem otevřela mail a uviděla zprávu. Nebyla jsem si jistá, proto jsem se raději zeptala. Navíc jsem musela odjet mimo.

Ale navedla jsem mně k tomu, abych spusila kontrolu. Naštěstí se objevil nápis, že je vše v pořádku.

Dostávám všelijaké maily, ty mažeu, ale s takovýmto jsem ještě nikdy nesetkala.

I když tuším, že je to něco špatné, raději se zeptám. Uže jsem si leccost nainstalova. Jednou omylem ruskou stránku a hru a, ale stále se držely a ne a ne zmzet.

Vyřešil až můj známý technik.