Adam2

Co je to elementární brom?

A jak se zapisuje? Zapisuje takhle:Br2?

Nejlepší odpověď
Kepler

Čistý brom je prvek – červenohnědá kapalina nepříjemného zápachu. Jako ostatní halogeny (vlastně i všechny plynné prvky mimo vzácných) tvoří dvouatomové molekuly zapisované jako Br s indexem 2 vpravo dole.

Další odpovědi
richardad

Bór je prvek, který zůstával dlouho nepovšimnut. Má významné účinky na zdraví.
http://www.sta­lemladi.cz/proc-nemuzete-byt-zdravi-kdyz-budete-jist-pestrou-stravu/

Zvyšuje hladinu volných sexuálních hormonů, u mužů dokonce snižuje hladiny estrogenů, což je vítané u mladých i u starých. A mírní záněty a bolesti, zvláště si ho chválí u onemocnění, kde běžné prostředky nezabírají, např. artritída. Jelikož je bór velmi levný, tak si brzo najde cestu k léčení všech bolestivých stavů. A používat se může i při snižování hmotnosti, neboť bór je chybějící nutrient a zároveň zbavuje únavy a navozuje chuť k pohybu.

mosoj

Ne. Jenom Br!
Elementární – znamená nedělitelný. I když u chem. prvku je to diskutabilní.

http://astronu­klfyzika.cz/Jad­RadFyzika5.htm

Kepler

mosoj: Br je jenom chemická značka. Chceme-li popsat prvek jako chemickou látku, píšeme vždy Br2, O2, H2, Cl2 atd. a takto ji musíme zapisovat i do chemických rovnic.

mosoj

Neříkej, kdo by to řekl. Br2 je již molekula. Tazatel se ptá na elementární bróm a to molekula být nemůže.

Kepler

Element = prvek. Ano, bróm tvoří dvouatomové molekuly. Jednoatomový bróm neexistuje.