Taily

K čemu se průmyslově využívá kapalný/plynný chlor?

Jak se průmyslově využívá?

Nejlepší odpověď
mosoj

K desinfekci pitné vody.
Doplňuji:
Dále k výrobě PVC, chlorového vápna, chlorovodíku atd.

Další odpovědi
elektrikář

Chlor se používa k desinfekci pitné vody, Bělení papírové masy k výrobě papíru, látek.

Emefej

Chlor se využívá pro výrobu PVC, polykarbonátů, epoxidových pryskyřic, chlorovaných rozpouštědel, dále jako chlorační činidlo při výrobě velké řady anorganických i organických sloučenin, jako bělidlo, jako opxidační činidlo při výrobě bromu a ke sterilizaci pitné vody.

Zdroj: http://www.prvky­.com/17.html#vy­roba

Lamalam

Nejvíce chloru se spotřebuje jako chlorační činidlo při výrobě ohromného množství látek. Další velký podíl chloru se využívá jako bělidlo a k výrobě chlorovodíku. Jeho využití k desinfekci vody je dnes už pouze okrajové, pro tento účel se častěji používají jeho různé sloučeniny než samotný elementární chlor.