Cass

Co je to dogmatismus a kdo sem patřil?

potřebuji najít něco o tomto filosofickém termínu a nějaké zástupce. Snažím se to najít už něco kolem hodiny, ale na nic jsem nepřišla :( vždycky mi vyjela jen dogmatika.
Předem děkuji za pomoc :)

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo zadat otázku do lišty, měla jste i odpověď na to, co se považuje za dogma.

Doplním: Lenin, Stalin, Hitler, náboženský dogmatismus.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­124&q=dogmatis­mus&sa=Vyhledat

Další odpovědi
Fyzik

Dogmatismus je názorový postoj, který nestrpí kritiku vlastních myšlenkových závěrů.

Dogmatismus ve filosofii je chápán jako protiklad ke skepticismu. Kant chápe dogmatismus jako jakoukoliv metafyziku, která se pokouší vyvozovat závěry bez počáteční kritiky poznání.

Všeobecně lze dogmatismem označit každé pojetí, které se snaží své premisy i závěry zbavit kritického přístupu.

Kdo sem patří? kdoví, já naprosto netuším o co jde, jen znám wiki :D

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dog­matismus