Bonifác

Co je to Carbon

Co to je Carbon? Proč jsou věci z něho vyrobené tak drahé?Proč když je z něho něco vyrobené, je to známka kvality?

Nejlepší odpověď
Retko

Carboneum je uhlik, a diamant je krystalicka forma uhliku. Vidis tu souvislost??

Jinak zdroje:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Uh­l%C3%ADk
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­amant

Další odpovědi
friggo

ano, i diamant j z uhliku, ale jako souvislost nevim nevim. pokud narazi na vyrobky z tohoto materialu, pak tezko dosadime „diamant“ – mit na vrtacce napsano ze ma carbonovou hlavici tak si to nikdo nekoupi
uhlík má zajimavou kombinaci vlastnosti, jako vaha, pevnost, krehkost etc., proto je pouzivan. vsechen pouzity material ale musi byt ziskan a zpracovan a to neni zrovna levne, koneckoncu ani technologie nejsou za pusu, coz se vsechno promita do ceny produktu. tim spise pokud se tim vyrazne zlepsuji vlastnosti, ktere ostatni materialy nenabizeji – zkratka veci se prodavaji za tolik, kolik sme my za ne jeste ochotni dat

hem

Karbon je „textilie“ složená z uhlíkových vláken slinutých epoxidovou pryskyřicí.

Samotná výroba vlákna je technologicky a energeticky náročná. S karbonem se dále pracuje jako se sklolaminátem – nanáší se ve vrstvách na „kopyto“. Zvládnout výrobu z karbonu není snadné, a např. u horských kol se dlouho řešil problém s křehkostí tohoto materiálu a praskání v místech s velkým pnutím.

Ohromnou výhodou karbonu je především vysoká pevnost při velmi nízké hmotnosti.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Uhlíko­vé_vlákno