misa

co je rozvaha?

Co je v účetnictví rozvaha?

Odpovědi
standa

Jedná se o jeden z dvou základních výkazů, který se sestavuje v rámci účetní závěrky (druhým výkazem je Výkaz zisku a ztrát nebo-li výsledovka). Rozvaha dává přehled o majetku podniku nebo-li aktivech a o zdrojích jeho krytí nebo-li pasivech.
Aktiva se dělí na :

  • dlouhodobý majetek (movitý, nemovitý, software a finanční majetek)
  • oběžná aktiva (zásoby, pohledávky, penežní prostředky a dohodné položky)

Pasiva se dělí na :

  • vlastní kapitál (základ.kapitál, Hospodářský Výsledek běžného roku, HV minulých let a fondy tvořené ze zisku)
  • cizí zdroje (rezervy,závazky, úvěry, dohadné účty…)