FlAsh_7

Co je pro Vás smysl života?

Nejlepší odpověď
Rokio

Hromadit bohatství a být šťastný.

Další odpovědi
Kelt

Prožít život dle možností a něco dát a něco získat. A při minimálním výdeje energie. Tím myslím to, že nepůjdu proti proudu svých přání, tužeb, hodnot a podobně.

hapiky

O tom bylo už hodně na odpovědích diskutováno: :např.https://www­.odpovedi.cz/o­tazky/smysl-zivota-2

Jen dodám, že smysl života je pro mnoho lidí různý ale většinou přibližně stejný.
Co je lepší, než být zdravý, mít dobrou práci, dobrou rodinu a chuť něco stále dělat zlepšovat, čelit výzvám, jak jsem před chvíli napsal na odpovědích.

marci1

Smyslem mého života je stát se šťastnou (což se daří) a toho lze dosáhnout podle mého názoru hlavně smyslem pro humor. 🙂

ivzez

Je toho víc.

Ale na Vaši otázku se mi nabízí jen jedna odpověď:
Zjišťovat si informace sama (nejen) proto, že si je pak snáze zapamatuji.

Stručně:
Neobtěžovat a neotravovat druhé.

DoTazatel

Ctižádost. Totiž abych to upřesnil, tak smyslem žovat je život samotný – jeho prožívání. A za jeho prožívání považuji každou touhu, každé přání… takže ctižádost.

anonym

Jo tak to tě pobaví, protože smyslem života je bohužel jen zemřít a nezanechat po sobě žádnou stopu která vydrží déle než pár tisíc let (a to se podaří jen málo komu), takže smysl života je vlastně docela fádní zdá se … naštěstí nám to může být docela jedno a můžeme si vymyslet jakýkoliv jiný smysl života a za tím si jít 🙂 Například ten můj je jednoznačně rodina a její spokojenost a prospěch, jistě, jsem si vědom že jsem si ho stanovil sám, protože ten originální smysl se mi nelíbí, ale když můžu, proč ne.

hapiky

Rokio: Na co by ti to bylo, kdybys nebyl zdravý, neměl přátele ani rodinu, měl bys deprese, ztratil paměť…atd…

anonym

Tak to tě asi zklamu protože nakonec člověk skončí bez přátel, bez peněz, bez depresí i bez paměti, … takže jestli něco z toho patří do velkolepé definice smyslu života bude to mít hodně mizivou délku trvání.

anonym

Se smyslem jednoho života se zdá že hodně souvisí schopnost reprodukce a plození potomstva, protože to jediné naši vlastní smrt přežije. To samozřejmě platí pokud vnímáme šíp času a pokud považujeme jeho směr a pohyb za jakýsi základní smysl vesmíru jako takového. V takovém případě je pro naše vnímání každá budoucí generace důležitější než ta předchozí, a je tedy i smyslem existence té předchozí.

anonym

Zda je to tak ale doopravdy … čert ví

Mc Merkurion

… za peníze v Praze dům, má pravdu … ostatně ty taky …