Avatar uživatele
FlAsh_7

Co je pro Vás smysl života?

Zajímavá 0 před 1674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Hromadit bohatství a být šťastný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Prožít život dle možností a něco dát a něco získat. A při minimálním výdeje energie. Tím myslím to, že nepůjdu proti proudu svých přání, tužeb, hodnot a podobně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

O tom bylo už hodně na odpovědích diskutováno: :např.https://www­.odpovedi.cz/o­tazky/smysl-zivota-2

Jen dodám, že smysl života je pro mnoho lidí různý ale většinou přibližně stejný.
Co je lepší, než být zdravý, mít dobrou práci, dobrou rodinu a chuť něco stále dělat zlepšovat, čelit výzvám, jak jsem před chvíli napsal na odpovědích.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Smyslem mého života je stát se šťastnou (což se daří) a toho lze dosáhnout podle mého názoru hlavně smyslem pro humor. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Je toho víc.

Ale na Vaši otázku se mi nabízí jen jedna odpověď:
Zjišťovat si informace sama (nejen) proto, že si je pak snáze zapamatuji.

Stručně:
Neobtěžovat a neotravovat druhé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Ctižádost. Totiž abych to upřesnil, tak smyslem žovat je život samotný – jeho prožívání. A za jeho prožívání považuji každou touhu, každé přání… takže ctižádost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jo tak to tě pobaví, protože smyslem života je bohužel jen zemřít a nezanechat po sobě žádnou stopu která vydrží déle než pár tisíc let (a to se podaří jen málo komu), takže smysl života je vlastně docela fádní zdá se … naštěstí nám to může být docela jedno a můžeme si vymyslet jakýkoliv jiný smysl života a za tím si jít 🙂 Například ten můj je jednoznačně rodina a její spokojenost a prospěch, jistě, jsem si vědom že jsem si ho stanovil sám, protože ten originální smysl se mi nelíbí, ale když můžu, proč ne.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Rokio: Na co by ti to bylo, kdybys nebyl zdravý, neměl přátele ani rodinu, měl bys deprese, ztratil paměť…atd…

před 1673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak to tě asi zklamu protože nakonec člověk skončí bez přátel, bez peněz, bez depresí i bez paměti, … takže jestli něco z toho patří do velkolepé definice smyslu života bude to mít hodně mizivou délku trvání.

před 1671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Se smyslem jednoho života se zdá že hodně souvisí schopnost reprodukce a plození potomstva, protože to jediné naši vlastní smrt přežije. To samozřejmě platí pokud vnímáme šíp času a pokud považujeme jeho směr a pohyb za jakýsi základní smysl vesmíru jako takového. V takovém případě je pro naše vnímání každá budoucí generace důležitější než ta předchozí, a je tedy i smyslem existence té předchozí.

před 1671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zda je to tak ale doopravdy … čert ví

před 1671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… za peníze v Praze dům, má pravdu … ostatně ty taky …

před 1673 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek