N

co je příčinou častého zvracení kočky?

moje kočka má 11 let a žije pouze v bytě,poslední dva týdny začala i několikrát denně zvracet,jak stravu s chlupama ,tak i šťávy.Nechu­tenstvím netrpí,hraje si a běžně komunikuje.Je to jenom stářím nebo má nějaký problém? děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Všeobecně:
Spousta koček, zejména dlouhosrstých, zvrací zcela pravidelně, aby se zbavila chlupů v žaludku, tzv. bezoárů a kočkám zvracení nijak neškodí, naopak.
K otázce:
Problém mohl vzniknout změnou granulí, předložením nevhodné potravy či zvýšeným línáním. Takže návrat k původní stravě a zvíře častěji vyčesávat. Předkládat čerstvou, ostrou trávu (pýr ap.)
Jestli-že nic nepomůže, porada s veterinářem.

Další odpovědi
mosoj

Protože kočka nemůže ven, nemůže jíst trávu která ji pomáhá zbavit se chlupů ze žaludku.
Má moc chlupů v žaludku. Musíte jí koupit nějaký přípravek na to zbavení se chlupů ze žaludku. Bývají to pasty a za boha si nyní nemohu vzpomenout na obecný název těchto přípravků ( bezoáry nebo tak nějak). To vám ale řeknou v lékarně kde prodávají veterinární léčiva.