BELA81

Co je přesně spam a jak můžeme zjistit že jsme nedobrovolnými šiřiteli spamu?A co proti tomu dělat kromě inter.ochrany?

Doplňuji:
Pro Mowla:Není to žádný domácí úkol ale dík za nabídku.Inter­.ochrana je zkratka internetová ochrana a to proto že celé slovo jsem už nemohla napsat.

Nejlepší odpověď
led

Spam je vlastne nevyžiadaná pošta. Veľakrát býva nositeľom vírov.
Preposielanie napríklad rôznych dopisov, napríklad typu „ak pošlete 10, mať budete šťastie…“ ste vlastne šíritelia spamov.
Doplňuji:
ten text „ak pošlete 10, mať budete šťastie…“ je prehodený zámerne, niekedy vďaka tomu poznáte, že pôvodca je cudzinec.

Další odpovědi
Dochy

Nedobrovolným šiřitelem spamu můžeš být snad jen tak, že si necháš počítač zavirovat. Takže trochu opatrnosti. Jinak to že někdo z Tvých známých, ev. někdo z Tvých neznámých dostane SPAM s Tebou jako odesílatelem ještě neznamená, že ten SPAM odešel z Tvého počítače. SPAM-boty sbíraj adresy a do polí odesílatel/adresát je často strkají náhodně. Pole FROM: v mejlu zpravidla není nijak hlídané, takže tam kdo chce může dát co chce…

anonym

Mám pocit, že jsi do otázky napsala zadání domácího úkolu (z informatiky?) a sama mu ne zcela rozumíš, viď?
😉
Co je to „inter.ochrana“??
Zkus nějaké definice či řešení navrhnout – kouknem na to.
😉
Doplňuji:
Takže už je ti tedy vše jasné?
😉