Nikkol

Co je pasířství?

Nejlepší odpověď
chudst

Pasířství je příbuzným oborem uměleckého kovářství, má s kovářstvím také společné kořeny v dávném zpracovávání kovů za studena a má zároveň velmi blízký vztah ke zlatnictví a stříbrnictví. Ve 13. století k nám ze západu působením králů a panstva proniklo rytířství a turnaje. Nebývalá nádhera a pestrost zbroje a zbraní dává i u nás rozvinout se řemeslům s úzkou specializací.

S meči a rytířstvem vůbec souviselo rozmnožení řemesla p a s í ř s k é h o, neboť pás, na němž visel meč, býval znamením rytířským. Pásy byly vyráběny z barevné kůže a byly bohatě zdobeny i drahými kovy, neboť často odrážely majitelovo společenské postavení.

Zdroj: http://www.zabradli-schodiste-kovovyroba.cz/co-je-to-pasirstvi

Další odpovědi
dědapetr

Pasířství je příbuzným oborem uměleckého kovářství, má s kovářstvím také společné kořeny v dávném zpracovávání kovů za studena a má zároveň velmi blízký vztah ke zlatnictví a stříbrnictví. Ve 13. století k nám ze západu působením králů a panstva proniklo rytířství a turnaje. Nebývalá nádhera a pestrost zbroje a zbraní dává i u nás rozvinout se řemeslům s úzkou specializací.

Zdroj: http://www.zabradli-schodiste-kovovyroba.cz/co-je-to-pasirstvi

hanulka11

umělecké kovářství, ale za studena