Lilinka B

Co je nejzdravejsi: med,marmeláda,šun­ky,lucina,kiri?na­pište důvody.a co je z nich nejlepsi na hubnutí.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Nejsem odborníkem na zdravou výživu, ale z nabízeného výběru bych se nejvíc klonil k té vojtěšce.

Další odpovědi
jerry737

Med, marmelada – ráno v obou je cukr což je energie do dne, šunka kvalitní s masem je podle mě to nejlepší na hubnutí, kiri nebo lučina viděli mlíko z letadla a jsou tam tuky

arygnoc

vy spájate zdravú výživu a chudnutie, čo sú dve rozdielne veci.

v dnešnej dobe spojenie „zdravá výživa“ neexistuje – zelenina sa predáva nezrelá alebo zhnitá (i ovocie), mäso je plné hormónov, snáď strukoviny ako-tak, ale tie sú zasa plné ťažkých kovov a hromadia v sebe pesticídy včítane DDT (áno, DDT, totiž ešte stále je v potravinovom reťazci).

takže výber nie je moc veľký.

pokiaľ chcete chudnúť, proste nežerte (aké kvety potom na pohreb?).

neviem, prečo rozmýšľate o chudnutí, skôr sa zamyslite nad tým, ako sa stravujete – úprava postavy je totiž dlhodobá záležitosť – zmena životného štýlu, naučiť sa „správne“ jesť (čas jedenia a skladba potravín z nutričného hľadiska).

jednorázové „chudnutie“ nemá zmysel.

LůcaDůcaPůca

med: je sice přírodní ale plný cukru
marmeláda: ta pokud je poctivá tak je taky zdravější a s vitamíny ale plná cukru
šunky: plné soli a tuku
lucina a kiri: na hubnutí z uvedeného asi nejlepší, obsahují tvaroh a mléčnou kulturu

Reezo

v dnešní době je minimum potravin o kterých se může říct, že jsou 100% nezávadné. Skoro všechno škodí, ale o něčem se mluví víc o něčem zase méně. Trik je v tom, vybírat si co nejkvalitnější potraviny. Kupuji si šunku? tak se podívám kolik má v sobě masa a kolik nežádoucích věcí… éčka si mohu zkontrolovat přímo na mobilu. Spousty éček, které se používají a šizené potraviny mohou mít rakovinotvorné účinky. Hlavně to nepřehánět se smaženýma jídlama. Pokud je pokrm osmažený na oleji, tak ta potravina nasákne právě tím olejem a pustí ty zdravé složky, které v sobě má.

Nejlepší je si každý den v klidu zacvičit a jíst, správně. Žádné složité cvičení to být nemusí, jen tak rekreačně. Cvičit oči, při příležitosti a to tak, že se podíváš do dálky a pak zase na něco u tebe. Toto doporučuji pro ty co dělají práci u PC. Jinak zhubnout můžeš i tím, že důkladně rozkoušeš potravu, kterou zrovna papáš. Nedostatečně rozkousaná potravina způsobuje nadýmání a zbytečně se více zatěžuje trávící systém. Jinak přecijenom jsme to co jíme ne?

Drahá potravina se nerovná dobrá potravina. Jinak nezapomeňte, že i to co pijeme je důležité.

badisko

proc mas jednu otazku 2× …? je to proti zdejsim pravidlum