Co je misogynita ?

Četla jsem si životopis Howarda Phillipa Lovecrafta ve kterém se mimo jiné píše, že se v jeho díle ženské postavy vyskytují jenom omezeně a nikdy nezaujímají významné role. Je proto někdy kritizovám pro misogynitu. Malé množství ženských postav však svědčí spíše o jeho plachosti a nesmělosti vůči ženám v osobním životě. … Misogynita má tedy význam v něčem ženském, ale vysvětlení jsem se nedopátrala. Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Děkuji annas za zajímavý článek na sobotní večer.

Nejlepší odpověď
annas

V Lovecraftově díle se téměř nevyskytují ženské postavy,

Misogynie je nenávist k ženám a dívkám . Podle feministické teorie se může misogynie projevit mnoha způsoby, a to včetně sexuální diskriminace a očerňování žen, násilí páchané na ženách a sexuální objektivizaci ženy. Misogynie byla charakterizována jako význačný rys různých náboženství.

Podrobnosti, historie
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Misogy­ny&ei=wVSuT4LfFc­fKtAbfiKiRBA&sa=X&o­i=translate&ct=re­sult&resnum=4&ved=0C­D0Q7gEwAw&prev=/se­arch%3Fq%3Dmi­sogyn%26hl%3Dc­s%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Dt5W%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26prmd%3D­imvns

Další odpovědi
ratava

misogynie/ mizogynie- chorobná nenávist k ženám

slovník cizích slov