Falcon

Co je DVB-S tuner?

Koupil jsem si televizi s DVB-S tunerem.Vím,že je to na satelitní příjem,ale už nevím co k tomu budu potřebovat.Normální satelit jde přece připojit ke každé televizi.Tak k čemu je DVB-S dobrý.Co budu potřebovat koupit? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
mosoj

Stačí parabola a LNB konvertor.
Přijimač již nepotřebujete, ten máte v TV ( to je ten DVB-S).

Na zakódované programy potřebujete ještě dekódovací kartu ale to musí mít ten váš TV na ni slot, pravděpodobně ho mít bude.

Další odpovědi
P.T.

Všechno kromě samotného satelitního přijímače: dekódovací kartu (CSlink, Skylink), dekódovací CA modul, parabolu, monoblok (konvertor), kabel 🙂

Dobrý je to ke skoro 100% jistotě dostupnosti signálu, lepší kvalita obrazu, stovky volných zahraničních kanálů a pro někoho taky zajímavé placené kanály.