Falcon

Operační spotřeba u TV

Porovnával jsem parametry u dvou cenově podobných LCD Samsung LE40D550 a 570.Jedna má operační spotřebu 180W a druhá 88W.Není to nějaký velký rozdíl? A teď se možná zeptám hloupě,ale která je lepší ta vyšší nebo ta nižší,nebo jaký to má vliv na odběr elektřiny.
Doplňuji:
Já mám tu LE40D570 s tím DVB-S,a chtěl jsem to vědět ,protože brácha si chce koupit taky LCD,tak ať nemáme oba stejnou.Taky je mi divné,proč to DVB-S má jen málokterá televize.A ješ­tě,jestli když nejsou s LED podsvícením,jestli o něco přijdem.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pěkný příklad marketingového oblbování zákazníků,
Porovnával jste dvě TV stejného výrobce. Obě mají 40 palcový panel a podsvícení LED.
Obě budou mít podobnou průměrnou spotřebu a to kolem těch 87 – 110 W.
Jenom u té 550 byla uvedena jenom průměrná spotřeba!! a u té 570 je to uvedeno poctivě !!
Maximální spotřeba je 180 W a průměrná spotřeba ( dle nějaké normy) je 87 W.
viz: http://www.ma­ll.cz/lcd-televize-uhlopricka-101-107-cm/samsung-le40d570?gcli­d=CNbF6c_Ew6sCFYK-zAodAh8w0g

TV LCD LED mají nejnižší spotřebu ze současných TV. Obě TV budou mít podobnou spotřebu ( mají stejný panel LCD). Vyberte si tu která se vám líbí jak tvarově tak obrazem.
Jestli se nepletu koupil jste tu 570 s DVBT -S. Ta 550 DVB- S nemá. Pozor DVB-C je něco jiného než DVB-S. Nemusí vás to mrzet spotřeba elektřiny bude silně podobná.

TV s menším příkonem má také menší spotřebu elektřiny.
Doplňuji:
Ano není podsvícení LED. Jaksi jsem naletěl na to ozunačení LE …

Ale jinak naprosto dokanalý příklad oblbování zákazníků.

Další odpovědi
Michal Kole

U LCD je spotřeba více méně pořád stejná na rozdíl od plazmy.

Berte tu televizi s nižší spotřebou

P.T.

Poopravím kolegu nahoře. Obě TV jsou LCD, bez podsvícení LED. 570 je totožný model s 550, navíc má DVB-S tuner.

Výrobci poslední 2 roky využívají dvou možností, které jim zákon umožňuje. Na některé typy TV píšou na štítek provozní maximum, na některé provozní průměr. Jelikož se jedná prakticky o stejné TV, 570ka bude mít vyšší spotřebu o nutnost napájení DVB-S tuneru. Jinak bych se držel těch cca 90W.

lexx

Údaje na štítku či v prospektu jednoduše lžou poáč běžný uživatel to nemá možnost proměřit tak si výrobci uvedou co se zrovna hodí. Jediný objektívní je výsledek měření odběru střídavým ampérmetrem x nápětí v sítí a máte dost přesně příkon ve wattech. Takto lze snadno vypočíst i klidový odběr (stand-by) který může být 0.5 W ale i 10 W. Proto v klidu lépe vytáhnout přívod ze zásuvky, šetří se energie a prodlouží životnost přístroje.

mosoj

Tv s podsvícením LED by měly ještě nižší spotřebu el. energie ( pozor je třeba porovnávat TV se stejně velikou obrazovkou ( panelem)).
Navíc mají jasnější obraz a jasnější barvy.

mosoj

Ten tuner DVBT-S nějaké peníze stojí a každý to nepotřebuje.