Pokročilý

Operační spotřeba u TV

Porovnával jsem parametry u dvou cenově podobných LCD Samsung LE40D550 a 570.Jedna má operační spotřebu 180W a druhá 88W.Není to nějaký velký rozdíl? A teď se možná zeptám hloupě,ale která je lepší ta vyšší nebo ta nižší,nebo jaký to má vliv na odběr elektřiny.
Doplňuji:
Já mám tu LE40D570 s tím DVB-S,a chtěl jsem to vědět ,protože brácha si chce koupit taky LCD,tak ať nemáme oba stejnou.Taky je mi divné,proč to DVB-S má jen málokterá televize.A ještě,jestli když nejsou s LED podsvícením,jestli o něco přijdem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pěkný příklad marketingového oblbování zákazníků,
Porovnával jste dvě TV stejného výrobce. Obě mají 40 palcový panel a podsvícení LED.
Obě budou mít podobnou průměrnou spotřebu a to kolem těch 87 - 110 W.
Jenom u té 550 byla uvedena jenom průměrná spotřeba!! a u té 570 je to uvedeno poctivě !!
Maximální spotřeba je 180 W a průměrná spotřeba ( dle nějaké normy) je 87 W.
viz: http://www.mall.cz/…

TV LCD LED mají nejnižší spotřebu ze současných TV. Obě TV budou mít podobnou spotřebu ( mají stejný panel LCD). Vyberte si tu která se vám líbí jak tvarově tak obrazem.
Jestli se nepletu koupil jste tu 570 s DVBT -S. Ta 550 DVB- S nemá. Pozor DVB-C je něco jiného než DVB-S. Nemusí vás to mrzet spotřeba elektřiny bude silně podobná.

TV s menším příkonem má také menší spotřebu elektřiny.
Doplňuji:
Ano není podsvícení LED. Jaksi jsem naletěl na to ozunačení LE ....

Ale jinak naprosto dokanalý příklad oblbování zákazníků.

Další odpovědi:

Zlatý

U LCD je spotřeba více méně pořád stejná na rozdíl od plazmy.

Berte tu televizi s nižší spotřebou

Pokročilý

Poopravím kolegu nahoře. Obě TV jsou LCD, bez podsvícení LED. 570 je totožný model s 550, navíc má DVB-S tuner.

Výrobci poslední 2 roky využívají dvou možností, které jim zákon umožňuje. Na některé typy TV píšou na štítek provozní maximum, na některé provozní průměr. Jelikož se jedná prakticky o stejné TV, 570ka bude mít vyšší spotřebu o nutnost napájení DVB-S tuneru. Jinak bych se držel těch cca 90W.

Stříbrný

Údaje na štítku či v prospektu jednoduše lžou poáč běžný uživatel to nemá možnost proměřit tak si výrobci uvedou co se zrovna hodí. Jediný objektívní je výsledek měření odběru střídavým ampérmetrem x nápětí v sítí a máte dost přesně příkon ve wattech. Takto lze snadno vypočíst i klidový odběr (stand-by) který může být 0.5 W ale i 10 W. Proto v klidu lépe vytáhnout přívod ze zásuvky, šetří se energie a prodlouží životnost přístroje.

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Tv s podsvícením LED by měly ještě nižší spotřebu el. energie ( pozor je třeba porovnávat TV se stejně velikou obrazovkou ( panelem)).
Navíc mají jasnější obraz a jasnější barvy.

Zlatý

mosoj

Ten tuner DVBT-S nějaké peníze stojí a každý to nepotřebuje.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.