hanny 2

Co je dobré na revma kromě prášků?

Doplňuji:
Myslím v raném stadiu,kdy dotyčnou bolí ruce v loktech.

Nejlepší odpověď
venkovan

Lázně, kopřivy apod. Ono záleží jaké revma a v jakém stádiu.
Doplňuji:
V raném stádiu – je otázkou zda je to revma a nebo únava, přetažení. To co používal Švejk asi neseženeme, tak bych zkusil te´d v zimě hřejivou koňkou mast (když nejsou kopřivy) a stejně šel k lékaři. Především aby to bylo pod kontrolou než s vizí, že tuto nemoc lze natrvalo vyléčit.

Další odpovědi
Drap

V lidovém léčitelství bývaly často na reumatická onemocnění doporučovány kopřivy. Posižené klouby dostatečně vyšlehat čerstvými kopřivami. Neni to nic příjemného, ale přežít se to určitě dá . A pokud by to poohlo.....?

dudu

Velmi dobré zkušeností mám s Koňskou mastí. Náze má poněkud zvláštní, ale je to výtažek více, než z dvaceti alpských byli. Příznivé účinky má např. také na otoky po štípnutí včelou nebo vosou.
Doplňuji:
Venkovane jsem si téměř jist, ale Švejk používal Opodeldok a tato kafrová mast se stále vyrábí.

anonym

Kupodivu je vhodná i kopřiva dvojdomá.

Zdroj: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/rostliny--pri--revmatickych-nemocech.htm

mosoj

Nevím jestli to tak pojímáte, ale revma je
po staru dnešní artróza.

Takže jakýkoliv doplněk obsahující glukosamin sulfát, chondroitin, MSM a kolagen ( želatina)!! Čím větší obsah látek je v tabletě tím účinnější.Podle toho vybírejte.
Přípravků se nabízí velké množství ale ne všechny obsahují všechny tyto látky.

Osobně nedám dopustit na Geladring forte (kapsle). Už léta s tím zaháním bolest kolene, ramene a kyčle. Pokud je to včas určitě to zabere. Dokonce jsem měl jít s ramenem již na oparaci. Po léčbě operace odpadla a 8 let to již drží. Beru ale ten Geladring. Musí se to brát ale nejméně tři měsíce a výsledky se dostavují až tak ve druhém měsíci. Potom nejméně 1× za rok opakovat. Bohužel pojišťovna nehradí a zrovna levné to také není. Vždy mně to ale pomohlo a pomáhá.

Toto na rozdíl o mastí opravdu léčí.Uvedené látky dokáží částečně obnovovat chrupavku. Masti a vše ostatní pouze tlumí bolest astav se neustále zhoršuje.
Na ztlumení bolesti doporučuji Aulin krém.

Pokud je v kloubu navíc zánět pomáhá Wobenzym, ale ten je také cenou jako by byl ze zlata. Takže k tomu nějakou tu mast.

Vlk-Gabriela

Opodeldok nejen pro Švejky. 🙂

Zdroj: http://www.opo­deldok.cz/