co je comon rail

Nejlepší odpověď
hanulka11

•Common rail (také Common-Rail) je systém přímého vysokotlakého vstřikování nafty s tlakovým zásobníkem u vznětových motorů HDi. Palivo vstřikované do válce pod vysokým tlakem tvoří lépe hořlavou směs, címž se dosahuje vyšší účinnosti motoru, vyššího výkonu a točivého momentu.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADRA_cs&defl=cs&q=de­fine:Common+ra­il&sa=X&ei=Oag­HTaOkLMKJ4gaf8u3g­DQ&ved=0CBoQkAE

Další odpovědi
venkovan

Prakticky se nechá odpovědět: – systém vstřikování paliva do naftových motorů, který když je v dobrém stavu zaručuje proti ostatním starším systémům lepší spálení nafty, tedy lepší výkon při stejné spotřebě a nižší emise.
Tento systém je ale podstatně dražší než ty starší, citlivější na nekvalitní naftu a nedá se v něm doma na koleně moc rýpat. Například není dobré v zimě do nadrží u aut s tímto vstřikováním lít benzin (přimíchává se do nafty v určitém poměru) aby nafta „nezamrzla“.

Zdroj: život