mosoj

Co jako nástrahu do sklopce na kuny?

Prosím o osobní zkušenosti.

Odpovědi
Drap

Nemusíš tam dávat nic, pokud je sklopec průchozí a dáš ho tam, kudy kuna chodí. Má své oblíbené trasy, kterými putuje, většinou to jsou úzké uličky mezi domy, nějakým materiálem a podobně. Pokud chceš dát přece jen návnadu, použij čerstvé vajíčko. Nejlépe ho vzít v čistých rukavicích přímo z hnízda slepice. Dát tam kupované nemá smyslu. Kuna si ho ani nevšimne. Je potřeba mít stále na paměti, že kuna je vychytralé a velmi opatrné zvíře.

mosoj

Kuna je velmi chytré zvíře a dává to najevo! Do sklopce jsem chytil kocoura, ježka, ale kuna se vy,rala 30 cm před vchodem do sklopce a odešla!! Sklopec chci dát nyní pod střechu( nemám půdu je tam pouze izolace, pořádně zrychtovaná od kun).

ještě jeden nápad, který jsem vyčetl na internetu. Označkovat si svůj rajon: Takže budu chodit močit kolem baráku!!!!

Drap

Na půdě ti do sklopce zřejmě nevleze. Proč by to dělala? K ničemu jí to neni. Zapomeň i na to, že tě zachrání območování chalupy. Další možností jak se jí zbavit, je pořídit si fretku.