Co dělat??-Příšerní Sousedi

Všechno začalo, když jsme se v listopadu 2009 přestěhovali do nového bytu. V našem předchozím domě nebyly vůbec žádné konflikty a všichni sousedé byli milí a „v pohodě“ takže nás vůbec nenapadlo, že v novém bydlení bude problém se sousedy. Bohužel, sousedé (dva důchodci-manželé), kteří bydlí pod námi nám dělají ze života peklo.
Už když jsme rekonstruovali náš byt sousedka chodila a vypínala nám elektřinu a po řemeslnících křičela, že to jsou melouchy apod., dokonce když jednou zase přišla vypnout proud vyšel zrovna jeden řemeslník a chtěl jí v tom zabránit tak, že přidržel dvířka od skříně s rozvody sousedka ale vzdala šroubovák, skříňku vypáčila a proud stejně vypnula.
Když jsme se nastěhovali začalo noční můra, když jsme chtěli přivrtat poličku, mlátili sousedi do topení a řvali: „Ty debile, nech toho!!!“, také na nás neustále bušili (zřejmě smetákem), zdůrazňuji, že jsme nedělali žádný hluk, pouze normálně chodili po bytě. Nemohli jsme si ani pozvat návštěvu jelikož okamžitě začali mlátit. To vše vyústilo ve dva „přímé střety“ jednou, když byl bratr(8 let) nemocný a hlídal ho děda, přišla sousedka a (doslova)seřvala dědu (u tohoto jsem nebyla přítomna takže nevím co přesně říkala). Další střet byl když se sestra(19let) chystala se svým přítelem na ples, opět začali mlátit do stropu a pak, když se chystala sestra a přítel k odchodu opět přiletěla sousedka a začala řvát „Vy jste tady ňáká sekta…bydlíte v holobytě…pořiďte si tepichy…vy nemáte děti, vy máte zmetky…a pod náma bydlí Vránovi(jméno je změněno) to jsou inženýři, to je jiná kategorie než vy (moje mamka-mgr., táta-ing.)…"pak jsme uslyšeli jak někdo jde po schodech, doufali jsme, že se nás někdo zastane, ale přišel její manžel a taky začal nadávat "poď sem ty zmetku(na bratra, který se šel podívat co se tam děje-do té doby sledoval pohádku v televizi)…"poté sousedka strčila do mamky a chtěla odjet výtahem, sestra za ní zabouchla dveře, načež sousedka opět vyletěla strčila do sestra…to už se proti ná ohradil sestřin přítel a sousedka ještě provokativně nastavovala tvář se slovy :,,no, vraž mi jednu!“ načež jí přítel odpověděl, že to samozřejmě neudělá, protože to je to co by se jí právě hodilo…po tomto incidentu odešli (musím dodat, že my jsme při tomto incidentu nemluvili sprostě a pod. nechceme se přeci snižovat na takovou úroveň). Po tomto výstupu, jel táta na policii. Dotáhli jsme to tak, že se sešla přestupková komise (projednávalo se to napadení-že sousedka strčila do sestry a mamky, ne ty urážky a slovní napadání) a sousedi dostali pokutu 1000kč. Pak byl pár týdnů klid. Nyní už se sice (musím zaťukat)neopakují už výstupy(teď už bychom jim ani neotevřeli), ale sousedé na nás neustále buší smetákem, mlátí na topení a to denně a také- a to mě osobně možná vadí ještě víc-jsou to silní kuřáci a cigaretový kouř (a nějaké nechutné puchy zřejmě z jídel) od nich se nám dostává přes wc a koupelnu do celého bytu opravdu neustále to tu smrdí jako kdybychom kouřili sami… Nevím co s tím dělat, dá se to vůbec nějak řešit??

Tito „lidé“(nevím dá-li se to lidmi nazývat) terorizují celý dům, předtím než jsme se sem nastěhovali prý nikdo to s nimi neřešil protože se jich všichni bojí nebo co… Vůbec to nechápu, jak dva důchodci můžou terorizovat celý dům(tedy asi 20bytů)???!!
Nevím co dělat ☹

Nejlepší odpověď
3l

Už jsem o něčem podobném také slyšela…Bohužel s tím asi nemůžete nic dělat, takovéhle lidi nepředěláte…Musíte jen doufat že brzy zaklepou bačkorama…:)

Další odpovědi
anonym

S tím kouřením vás lituji,ale nevěřím,že něco zmůžete.Je to strašný,mít takový sousedy,Nezmohli jste nic u komise,bouchejte taky,na hrubý pytel hrubá…Nenechte se omezovat,věřte,že kdyby jste se sebevíc snažili,tak těmhle lidem vadí i spláchnutí,kýchnu­tí.

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/forum/to­pic/2195/koure­ni-sousedu.html

venkovan

Na hrubý patel hrubá záplata. Takže buď stejně na ní a nebo je pozvat na piknik.
přestože úřad nic nezmůže, dal bych i informaci o soužití i tam.
A když kouří tak je dobrá perspektiva na nové sousedy.

jennysh

Tak,u toho se pozastavuji,doufám že ne jenom já,ale to snad ani není možné,něco podobného jsem také slyšel,ale toto? to je těžké, ono by bylo nejlepší aby se sousedi nebáli a začali dělat s váma to samé co vy,tedy hlásit to na policii.Pokuď se nemýlím,tak je to něco jako omezování domovní svobody.

olda12

najmout lidi na špinavou práci!,nic velkýho stačí zlámaný ruce a nohy,aby nemohli vykonat potřebu a on je ten humor přejde,poptejte se po známých a určitě někdo bude někoho znát,taky jsem už musel párkrát investovat ,policie je jen na vybírání pokud a chmátek

honza19hk

tohle podobné znám,já jsem ten rozvaděč zavařil,takže do teď nejde otevřít.A když dělají problémy oni vám tak bych jim to vrátil.Jednou mě sousedi nadávali,že děláme hluk ,když jsem boural jádro,tak jsem vzal vojenskou dýmovnici a hodil jim to do bytu.A byl pokoj."Na hrubý pytel hrubá záplata."A pokud to budou dělat furt tak zavolat měšťáky.Jinak doporučuji rozvaděč zavařit nebo řádně zamknout.

Já osobně mít takovéhle sousedy,a vidět je na našem patře u rozvaděče tak vyletí z patra že nebude stačit počítat schody.

Ještě něco co pomůže: unás bydlela baba která nosila do baráku bordel z kontejneru tak jsem ji přivařil na futra od bytu síť do betonu a už nemohla ven.

na ty smrady pomůže to vaše odsávání zrušit např zapěnit mřížky montážní pěnou nebo něčím přelepit např. tapetou nebo dlaždičkama aby ten větrák prostě nesál.Stejně to není moc účinné.já ho taky nemám jen v kuchyni.

Nevím ale ti vaši sousedi jsou tak na zavření do Bohnic.
to stím rozvaděčem doporučuji,zajdětě za správcem domu ať ty dvířka řádně zamkne,zavařit je nemůžou kvůli požárním předpisům.Jinak je účinnější metoda vypínání proudu (jen to neříkejte těm sousedům) v každém baráku je přívod(na zdi venku) od trafačky tam jsou obvykle 3 60 A pojistky tak ty pojistky opatrně vytáhnout (je na to přístroj zvaný „žehlička“)-tím vypnete veškerý proud v celým baráku.A máte pokoj se sousedy.jelikož nepůjde proud nikde tak vám nemůžou nic říct ,tedy nesmí vás přitom chytit.Když to nepomůže vyhot celou trafačku,tím nepůjděe prod v několika blocích,popř v celé vesnici.