Avatar uživatele
Filip006

Co delat pri napadeni?

Dnes me někdo bezduvodne udeřil do hlavy, je neplnolety a já také jsem neplnoletý. Mám to oznámit na policii? Bojím si ze by si me pak nasel a udělal něco horšího. Jaké sankce mu za to hrozí. Jedna se o přestupek proti obcanskemu soužití
Doplňuji:
Popřípadě do kolika dnů to ještě mužů ohlásit na policii?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3271 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klára K.

Odpoveď byla označena jako užitečná

Záleží na tom, jestli to byl nějaký člověk, který to udělal, aby tě zranil, nebo jestli to byl jen třeba spolužák, který to nedělá pravidelně.
Pokud je to první možnost, měl by jsi to asi nějak řešit (ale nic se nesmí přehánět, pokud to byl někdo, koho už pravděpodobně nepotkáš, tak ani nejde zjistit, kdo to byl), tak to asi je někomu řekni a případně si dávej větší pozor.
Pokud to byl spolužák, a dělá to pravidelně, jedná se o šikanu, a ta by se tutově měla řešit. Takže rodiče, učitel… A tak dále, ale prosím, nepřeháněj to, pokud to NEBYLA šikana, tak to nijak neřeš, hlavně kolem toho nedělej moc drama, nejen, protože by to všem přidělalo starosti, ale hlavně (vlastní zkušenosti) by si lidé pak mysleli, že jsi slaboch, který všechno řeší, smáli by se ti atd, zvlášť pokud se jedná o spolužáky.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip006 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

O přestupek proti občanskému soužití rozhodně nejde, určitě bych to šel ohlásit na Policii.

Pro zajímavost, http://usti.id­nes.cz/deti-s-nozem-prepadeni-krupka-dubi-d5d-/usti-zpravy.aspx?c=A150506­_145228_usti-zpravy_alh
Doplňuji:
Někdo si řekne, jedno napadení, to nemá smysl řešit. Ale to jedno napadení může být kapka v moři, to, co tobě, se mohlo stát mnoha dalším lidem. A může to vést až k útoku zbraní (zde nožem) a ohrožení života.

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
AmazedWolf

Tak ho taky udeř…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
julipuli

já osobně bych to asi nijak neřešila a řekla to třeba jen svým blízkým ale jinak mi to přijde zbytečný s tím někam chodit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

pokud se to rozhodnete řešit a ten člověk zjistí kdo podal to trestní oznámení, je možné že si zaděláte na problémy, zde tématický dotaz: http://ceskefo­rum.com/viewto­pic.php?f=99&t=­6645

odpověď na otázku: být nekonfliktní, omluvit se, nebát se utéct ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

Trestní oznámení můžeš (resp. zákonný zástupce) podat prakticky kdykoli, není tady promlčecí lhůta, protože vyšetřovatel může čin překlasifikovat. Ovšem jen maximálně pár dní po útoku může lékař najít známky násilí.

před 3271 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek