petr77

Co dělat, když Vás někdo okrade na internetu? Nezašlo již zaplacené zboží.

Nejlepší odpověď
pl4toon

Pokud jste to kupoval přes nějakou inzerci či aukční portál, tak kontaktovat provozovatele. Např. Aukro na to má celkem slušné mechanismy. Když ani provozovatel nedokáže vymoct z druhé strany peníze, či zboží, tak podat trestní oznámení.
Tohle se bohužel stává. Je to i moje noční můra, že koupím na Aukru něco od podvodníka. Když se jedná o malé částky, tak bych se s tím ještě dokázal smířit, ale relativně často nakupuji i zboží za desítky tisíc a tam mám opravdu strach. Určitou útěchou může být, že se policii celkem často daří podvodníky dohledat a obvinit, viz. nedávný proces s podvodníkem z Aukra, který si nechával posílat peníze za fiktivní zboží, které nikdy nevlastnil.

Další odpovědi
mosoj

Zřejmě zašlo!

marci1

Na webu Policie ČR je formulář „Hlášení kyberkriminali­ty“(podvodné jednání na internetu ), kde můžete nahlásit podvodné jednání.

Brozma

Řekni to policii. To je trestný čin a ten kdo ti zboží nabízel byl zřejmě pěkný h****o.
Takovýhle s*****i si zaslouží akorád sedět za mřížema.

terry

Pokud zboží nedorazí a nechceš to řešit přes právníky apod, pak se pouč a nakupuj na prověřených webech.
Často již lze zboží vyzvednout osobně ve výdejních místech.