OK Marcela

co dělat když sousedův pes furt štěká

Nejlepší odpověď
Drap

To už tak psi dělají. Pořídit si lepší těsnění do oken a dveří., popřípadě okna vyměnit za kvalitní s trojsklem, nebo si pořídit klapky, či špunty do uší a poslední možností je odstěhovat se.

Další odpovědi
Rokio

Pokud to dělá v době nočního klidu a jedná se o exces, tak zavolat měšťáky a ti majiteli psa udělí nejprve varování a pokud se to bude opakovat, tak pokutu.

Páníček si má svého psa hlídat a má ho mít vycvičeného.

Filip84

To záleží na tom, jestli to, že „sousedův pes furt štěká“, obtěžuje hlukem nad poměry v místě obvyklé.

Ono, totiž, divoká zvířata jsou res nullius, takže pokud by Tě rušila divoká zvěř, třeba co já vím, jeleni i srnci vydávají takové pazvuky, v době říje, těžce popsatelné, tak máš – prostě a jednoduše smůlu.

Ani se zvířaty a zvěří v zájmovém chovu to není až tak jednoduché, jak se může zdát.

Především legislativa, která upravuje hygienické limity hluku, má výjimky, a mezi tyto výjimky patří zvířata. Nebo, třeba, pláč dítěte.

Na druhou stranu jakákoli zájmová činnost kohokoli nesmí obtěžovat (mimo jiné také) hlukem nad okolnosti přiměřené danému místu. Takže, poněkud jinak se na to, že „sousedův pes furt štěká“, bude dívat soud na vesnici, kde je štěkající pes naprosto přirozený a běžný, jinak v paneláku, který má stupačky a umakartová jádra, takže pokud si v prvém poschodí soused prdne na záchodě, Ty to slyšíš až v osmém poschodí, a ještě úplně jinak uvnitř třeba lázeňské zóny.

Nejde na to dát generální odpověď. Nicméně všecko toto spadá pod tzv. sousedské vztahy a je předmětem práva občanskoprávního. Obávám se, že i když pes štěká v noci, městská tajná policie MěStaPo, nebo policie, Ti s tím nehelfnou. Stricto sensu nelze vyloučit, že takové, nebo podobné, jednání nemůže vykazovat znaky přestupku, ale prokázat, že pes štěkal prostě tak hodně nad poměry obvyklé v daném místě v noci, a že to mohl chovatel ovlivnit (protože jestliže ne, není zavinění – je to to samé, jako když budeš na ubytovně, a ve vedlejší světnici bude celou noc řvát kojenec), protože v opačném případě nejde o skutek správně trestný.

Tedy, jediné, co s tím můžeš dělat, pokud se se sousedem nedomluvíš, je podat na něj žalobu k jeho obecnému soudu.

zjentek

https://www.zbo­zi.cz/sport/spor­tovni-strelba/vzduchov­ky/?ustova-rychlost-od=300

aevul

Asi bych ho otrávil. Ne psa, ten dělá, co je mu přirozené, ale souseda. Bohužel, v našich končinách to s sebou nese jisté nevýhodné důsledky, proto to nedoporučuju.

Doporučuji k prostudování odkaz ve zdroji.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/hobby/maz­licci/co-lze-delat-s-obtezujicim-stekanim-psa-od-sousedu.A110131_114­643_hobby-mazlicci_mce

plebs

Můj příbuzný patnáct let bojoval proti větným mlýnům a nakonec se odstěhoval. Podnikavec začal podnikat 15 metrů v budově od mého příbuzného výroba plastických hmot 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Když se přijelo měřit hluk tak zázrakem podnikavec dostal echo zavřel okna, ventilačky několik lisů vypnul a bylo naměřeno ve dne 45–48 dB v noci 35–39 dB odborníci odjeli okna se otevřela lisy na plný výkon a bylo po vtákách. Příbuzný si zakoupil levný měřič hluku za dvacet táců nechal ocejchovat a ve dne byl hluk okolo 70–80 dB a v noci 50–60 dB. Veškeré stížnosti prohrál / na př. papaláš z ministerstva došel k názoru když se zhotoví protihluková stěna tak se podnikatel může cítit diskriminován /. Prohrál stížnost k Ústavnímu soudu tak se obrátil na ESLP tam mu bylo doporučeno, Okresní soud, Krajský soud, Nejvyšší soud Ústavní soud a až poté stížnost pokud prohraje přijmou vzdal boj v právním státě a odstěhoval se.

paul1

Naše fenka také dost často štěká, ale ne bez důvodu. Přes den hlavně tehdy, když okolo jde někdo se psem na procházku, v noci, když po vesnici pobíhají psi, kteří utekli majitelům.

Emefej

Přemluv souseda, aby místo psa choval rybičky nebo želvu.