lilisek

Co delat, když mi rodice nevěří??

je mi 16 let a rodice mi vubec neveri, nemuzu prespat u kamaradky, nenechaji me venku dyl než do 9 hodin (tohle chápu, bojí se o me vecer), nemuzu dojit ani o minutu pozde a nemuzu byt ani jednu noc sama doma, protože by se mohlo neco stát. Ano, já je chápu, mají o me strach, ale zase já potrebuju trochu volnost v 16 letech.
Nechovám se hrozne, nepiju, nekouřím, nefetuju, večírky ráda nemám a to oni ví, že jsem spíš typ človeka k filmu. Známky nemám nejhorší, jako ani nejlepší, ale to neni vse.
omlouvám se za pravopis

Nejlepší odpověď
ivzez

Volnosti máš ve svém věku dost.
(21 hodin není nijak málo.)

Rodiče za tebe odpovídají až do 18 let,
do té doby to budeš muset vydržet.

Další odpovědi
anonym

A zkusila jsi s nimi argumentovat jako ted s námi? Proč jim neřekneš to co nám? Udělej to,není ti sice 18 ale v 16-ti už snad člověk má právo prosazovat svůj názor. Už nejsi mimino aby tě vláčeli všude za sebou a hlídali vše co děláš. A osobně si myslím, že v tomto věku nějaké slovo už v rodině máš. Není ti 10. Rodiče tvé slovo už určitě berou více vážně, pokud nejsi problémová, což jak jsi napsala tak nejsi. Samozřejmě ale na ně nemůžeš být drzá nebo si to nějak vyřvávat ale když snad slušně požádáš určitě ti vyhoví. Co se týče těch hodin, to musíš pochopit. Je pravda, že by tě občas, třeba o prázdninách nebo o víkendu mohli nechat do 10 večer ale venku může být nebezpečno. Až ti bude 18, můžeš se vyřádit jak chceš, to tě pak už nebudou moc komandovat. Co se týče přespání u kamarádky, tak to vážně nechápu, nevím jestli s její rodinou nemáte problémy nebo nevěří její matce či otci, ale příjde mi to absurdní. Já přespával u kamarádů už v první třídě. Podle toho co píšeš jsi slušná holka, což je dnes vzácnost, proto nechápu co mají. Ale nikdo ti tady nemůže přesně poradit když tvé rodiče nezná. Ty sama musíš vědět jak na ně. Zkus doma více pomáhat, neutrácet tolik kapesné, více uklízet bez toho aby tě o to žádali, třeba pomoct mámě s vařením a podobně. Co se týče známe, pochopil jsem že jsi na tom průměrně, což je podle mě přijatelné když nepropadáš, takže v tom to zřejmě nebude. Ale je pravda, že i na tom bys mohla zapracovat a něco od září dotáhnout na jedničky a dvojky. No více ti už neporadím. To je jediné co mě napadlo, tak prostě budeš muset vydržet do 18-ti let.

Rokio

Zkus s rodiči udělat nějakou dohodu. Třeba udělej v rodině něco nad rámec svých povinností, zlepši si prospěch nebo ještě lépe dokaž své charakterové kvality. Pak možná sleví.

Také bys měla dokázat, že tvoje kamarádka je slušná osoba a že tě nesvede na špatnou cestu.

Rozhodně neplatí, že jenom proto, protože bydlíš pod jejich střechou, tak ti můžou nařídit, co chtějí. Máš svá práva, ale i povinnosti a rodiče mají o tebe strach, tak zkus s nimi sjednat kompromis.