xiperio

Co dělat, když mám v uchu vodu?

Už týden, po návštěvě bazénu, mám v jednom uchu vodu. Jak se toho zbavit?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pokud je to už víc dnů a nepomáhají snahy ji vytřást (poskakování na jedné noze apod). tak navštívit ORL. Ta úlevu je neuvěřitelná (osobní zkušenost). Lékař při tom obvykle obě uši vyčistí (důvodem zalehnutí vody v uchu je obvykle nahromaděný maz („špunt“)).

Další odpovědi
Malvína

Neotálejte s návštěvou lékaře. Voda v uchu se rychle “kazí”, začíná být škodlivá. Může se z toho vyklubat zánět. Navíc je to nepříjemné obecně.
Jednou se mi to stalo také. Plavala jsem si v bazénu, zrovna kolem tobogánu. Vyšplouchlá voda, respektive kapka z ní, mi střelila přímo do ucha a bum… Pár dní jsem ji zkoušela vytřepat, pak jsem si zavolala na ORL. Po cestě tam se mi voda uvolnila a bylo po problému. 🙂

Ametyst

Já bych tu vodu poředila peroxidem vodíku. Ten je 2% nebo 3%, a neuškodí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Pro Ametyst Dobrý nápad Zkusím to poředit zevnitř, dám si Jagermaistra a uvidíme.

xiperio

Nijak to nebolí, ale trochu mi tam jakoby duní. No počkám a uvidím.