kanylka

Co dělat když mám skříplý nerv?

Když se nadechnu,vrže mi v žebrech a u páteře nahoře u krku.Již druhý den se můžu nadechovat jen do půlky,úplný hluboký nádech nehrozí…Je to nepříjemná bolest,poraďte mi,prosím, co dělat..v teple,k dok­toru?prášky?ma­sáž?něco rychlého a účinného.Díky moc

Nejlepší odpověď
panenka

okamžitě zajdi kanylko k neurologovi ten se ti na to podívá nápíše ti léky popřípadě ti to prokřupne nebo ti i pichne injekci na bolest.můj manžel to měl taky a tak postupoval

Další odpovědi
LuciJe

Jako akutní pomoc si vezměte ibalgin, případně postižené místo namažte ibalginovou mastí – ibalgin uvolňuje, takže by to mělo z nejhoršího pomoct a ulevit od bolesti. Každopádně doporučuji vyrazit k lékaři nebo chiropraktikovi – pravděpodobně bude stačit, když Vám odblokují páteř.

Michal

První pomoc je tzv elastické cingulum,to znamená,že si obvážete postižiné místo elastickým obinadlem a potom navštivte lékaře.Ten by měl rozhodnout i o druhu analgetik.Jistě by vám neublížil Paralen,ale přesto:Co nejdřív k lékaři.Hodně zdraví.

pawlyk

Zájdi za fyzioterapeutom – máš určite blokádu rebra (predpokladám 3–5), čo zapríčiňuje problémy s dýchaním. „Křupání“ nie je ideálna možnosť liečby, v každom prípade odporúčam mobilizácie. Je vhodné mierne teplo, pri veľkých blokádach sa užívajú myorelaxanciá, ktoré uvoľnia vysoké napätie svalov. Je to bežná záležitosť u ľudí, ktorí postrádajú dolné fixátory lopatiek. S masážami by som bol opatrný z logických dôvodov . Analgetiká problém neriešia, len ho umlčia …

Šušara

Ja to mývám také někdy je to od přetažení ale hlavně od nachlazení zad a doktor mi říkal že je to zánět nebo podráždění mezižeberního nervu a to je přesně ono ze se nemůžeš nadýchnout do plných plic tak mi vždycky trochu porovna páteř a da nějaký prášky a za pár dní je to super

Sindy

Ahoj,bohužel tento problém velice dobře znám.Jednou sem s tím byla u doktorky na opich zad(upřímně-tam kde je to zablok.to bolí strašně!),od jiné jsem dostala prášky a ty pomohly.Mně se to vždy po určité době opakuje-doporučuji suché teplo-nahřívat-kup si takový vak,který dáš do teplé vody-přebýrá teplotu a pak na záda.Hlavně NE teplou sprchu-na chvíli pomůže,ale pak je to mnohem horší!