Jarek93

Co dělat když jsem skončil v práci a za týden nastupuju do nové?

Pěkný večer,

posledního v měsíci mi končí smlouva a 5.9.2016 nastupuju do nové, mám se obrátit na Úřad práce abych tam byl vedený těch několik dní? Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Těch chybějících 5 dní může při výpočtu důchodu znamenat nezapočítání celého roku a to ve výsledku znamená 1,5 % ztráty na vyměřovacím základu. Nebuď líný.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Není to až zas tak moc nutné. Zdravotní pojištění za těchto pár dnů platit nemusíte. Do 30 dnů jej ani pojišťovna nevymáhá. 5 dní vás sice při výpočtu důchodu může zachránit, ale nemyslím si, že 5 dnama spasíte svět.
Já osobně bych se nepřihlašoval na ÚP.