Complex

Co definuje bezmocnost?

Nejlepší odpověď
annas

Bezmocnost – jak napovídá slovo – někdo je bez moci, je neschopný něco vykonat. Zde ve významu nemohoucí, slabý, tedy bezmocný.

Někdo ztratil sílu třeba ovládat končetiny, matka už není schopná ovlivňovat třeba své dítě, kleptoman je bezmocný, když mu někdo zabrání, aby si něco přivlastnil atd.

Takže někdy jde o obezbrannost, jindy o slabost, nemohoucnost.