Co dává životu smysl?

Pro většinu lidí jsou peníze vším a tím se ocitají v začarovaném konzumním kruhu a jejich život zde nemá smysl!

Nejlepší odpověď
Drap

Láska

Opět nesmyslná anketa bez možnosti další volby. Takto postavené je to celé nesmysl. Smysl životza nemůže dělat jedna věc. Svým způsobem je to soubor všech těchto věcí a ještě spousty dalších. A také u každého jedince bude ten smysl trochu jinde.

Další odpovědi
anonym

Aktivita

človek, aby sa mohol sebarealizovať vo svojej viere musí byť aktívny a využívať výhody múdrosti a lásky
Doplňuji:
nehovorím o náboženskej viere, ale o viere v užitočný a plodný život

Sůwa

Seberealizace

Ale k úspěšné seberealizaci je nutná i aktivita a neuškodí ani moudrost. Víra jedině v sebe a láska.....?

anonym

Seberealizace

Seberealizace podmiňuje vše ostatní a vztahuje se na všechny kategorie (tedy i na ty bez víry či moudrosti), jak ostatně vyhmátla Sůwa.
Leč má to pár háčků:

  1. Anketa postrádá z 6 možností alespoň 1 volnou variantu, takže nemůže být objektivní, pokud je omezena přednastavenými volbami.
  2. Téma už má 480 odkazů, naposled před před 20 hodinami – viz zdroj:
  3. Vážený Víte Koubo, měl by ses vrátit na svůj privátní blog a neopakovat své blogové otázky i tady, (stejně jako už i na jiných webech).

Kromě toho za 12 dní 21 otázek, ale žádná odpověď? – Zneužívat počestnou odpovědnu pro svůj rádobyfilozofický blog není zrovna v souladu s posláním a formátem těchto stránek.
Už ti to v dobrém doporučovali i jiní, zřejmě selektuješ odezvy dle svého pochybeného prizmatu – viz replika led v odkazu níže:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-altruisticky-egoismus
Ke všemu po 5 dnech opakuješ i sám sebe (navíc s překlepy)- viz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-je-zakladem-zivota
Doplňuji:
Převážně strkáš do chybné kategorie zdraví (pokud to nemá znamenat příznak postižení tazatele).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-smysl-zivota-3

anonym

Moudrost

GVKB, taky Ti tu chybí kategorie „jiná možnost“.
Smysl životu dává vše z toho, co jsi uvedl, ale také spousta dalšího, co život umožňuje, přináší a čemu se nedá ani utéct, ani nad tím vyhrát.
Smysl životu dává touha život žít a prožít jej plně a pokud možno smysluplně. Smysl životu dává také touha najít a pochopit „smysl života“.
Konzumnost společnosti dnešní doby určitě smyslem života není. Peníze jsou prostředkem k pohodlí, ke snadnějšímu způsobu života. Je ale špatné ze štvaní za mamonem si udělat jediný životní cíl. Takový život přesto smysl má – je dostatečně odstrašujícím případem pro ostatní.

shannen

Láska

Každý má jiný žebříček hodnot. Někdo řekne: děti, rodina, někdo musí cestovat, aby uspokojil svojí touhu po naplnění, někdo má zahradu, někdo zvířata, prostě každý by řekl něco jiného. Všeobecně láska je potřebná, je to něco, co když nemáme, jsme nešťastní.

arygnoc

Výhody

nerád to hovorím, ale peniaze.
VŠETKO dokážeme na ne prerátať.
I lásku.

bohužiaľ.

Ar

Aktivita

V tabulce chybí tam ta nejdůležitější Být lidsvtu prospěšný.
Takže to moje hlasování „aktivita“ je označeno jen proto aby mě to pustilo dál a šlo odeslat.

briketka10

Víra

víra, že se uzdravím a v lásku, moudrost..
aby k sobě byli lidi více slušní..
netýrala se zvířata, děti neměly hlad..

opět chybí další možnost !!

vlk samotař

Výhody

Doplňuji:
http://youtube­.zex.cz/index­.php?id=ukaz&co=cB4TU­za4Fs0&title=Štěs­tí je krásná věc