anniska22

co čekat od předvolání na sociálku kvůli pití alkoholu?

Ahoj,měla bych dotaz,před měsícem mě na jedné akci chytila policie (měla jsem jedno frisco – nadýchala 0,3) ,předali mě rodičům. Mám spoustu kamarádů kteří se neustále opíjejí a nikdy je nikdo nechytil. Já jsem na diskotéce byla poprvé.. je mi 15,ve škole ani nikdy jindy žádné problémy..přišlo mi předvolání ze sociálky..nevíte prosím někdo co od toho můžu čekat? Jaké budou následky? Jsem z toho šíleně vyděšená..

Nejlepší odpověď
arygnoc

vám sa nestane nič, maximálne pár faciek od rodičov.

alkohol totiž nie je zakázané piť, ale je zakázané ho predávať a podávať neplnoletým, teda chyby sa dopustili tí, ktorí vám alkohol predali, kúpili, podali (a tam sú spoluzodpovední i rodičia, že vás pustili do takého rizikového prostredia).

no, a v neposlednom rade, chápem, že by ste rada využívala vymoženosti dospelých (alkohol, sex, fajčenie), ale to môžete až s ich zodpovednosťou.
a len tak mimochodom, ani telo mladého človeka nie je pripravené, o duši (rozumejte psychike) ani nehovorím. máte čas.

verím, že vaše vydesenie je pre vás dostatočným varovaním.

Další odpovědi
marci1

Jestli to bylo poprvé, povedou asi s Tebou a rodiči rozhovor o tom, že rodiče za Tebe zodpovídají a Ty můžeš pít alkohol ( i v malé míře ) až v 18ti letech. Tak si to vem k srdci a příště už ani kapku alkoholu ! ☹

anonym

Nemáš chlastat, ten kdo ti nalil by potřeboval taky na zadek a tučnou pokutu.

Awe

Taky úplně miluju když si zajdu v klidu po práci na pivo a je tam banda 15 letých soplů co si hraje na dospělé
Doplňuji:
když:Tohle říká každý,ale né vždy si děcka uhlídáš.Být to moje dcera tak jí doma zabiju

redy

Budou ti mluvit do duše – proč a jak si to představuješ, a bla bla bla ještě jednou a příjdou rodiče o přídavky.Ty se omluvíš přiznáš že to byla chyba a že se to nebude opakovat.Určitě tě nebudou mrskat i když možná trochu by mohli :)))))))

Hamon

Buď ráda, že to dopadlo jen takhle a vezmi si z toho ponaučení. Jsou lidé, kteří dopadnou hůř – otrava alkoholem nebo dokonce zábava v autě…

Nuk nuk

Sociálka si bude nejspíš povídat hlavně s rodiči a zjišťovat, jestli Tě k pití alkoholu nevedou, jestli to skutečně bylo poprvé a hlavně PROČ to bylo. Budou se ptát na ty případné problémy ve škole a doma. Pokud dokážeš Ty i Tvoji rodiče, že je vše v pořádku a byla to ojedinělá záležitost s jedním Friscem, od sociálky nic nehrozí, nanejvýš nějaké pokárání. Ale pokud by se situace třeba opakovala, mohlo by to být horší.

anonym

Zřejmě očekávají nějakou lahvinku. Korumpování pracovnic na sociálce nedoporučuji, mají svoje doma, navíc jim to nedělá dobře. Takže jestli se nechystáš koupit jim bezalkoholové víno a vodku z vodovodního řádu, tak tam ani nechoď. Bylo by to jen o práskání, shazování viny na někoho, nakonec na tom bude špatný provozovatel hospody. Kdybys byla moje dcera, stát by se to nemohlo.