Gus_Fring

Co byste dělali na mém místě v takovéto nehezké situaci?

Měli jsme se upsat kvůli akci
Já se do toho neměl, ale na přemlouvání, nejen rodičů, ale i dalších lidí, co se podepisovali, jsem se také upsal. Poté jsme z toho couvnul a dal to všem najevo. Ale po nějaké době mi přišel dopis s výzvou k zaplacení. Zeptal jsem se lidí, kteří na této akci měli býti se mnou a zároveň byli spojkou mezi námi a firmou, která to pořádala. Bylo mi řečeno, že pokud nezaplatím, prostě tam nepůjdu. Nic víc, nic míň. Toto mám doložené zprávami na Messengeru.
Jenže dnes mi přišel mail s výzvou to zaplatit. Pokud tak neučiním, stornuji své místo, ale ostatní lidé přijdou o slevu. Cena původně měla být 5 tisíc. Pokud by ale sleva nebyla udělena, tak by to stálo 5200 korun, co jsem pochopil z pravidel. Nikdo z lidí, kteří se toho měli zúčastnit, mi nic o tom neřekl.

Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
autacek

Píšeš to příliš záhadně a hlavně nevíme co bylo předmětem smlouvy. Pochopitelně pokud se situace měla tak, že pro nějakou skupinu lidí uspořádá někdo nějaký zájezd, s tím že při daném počtu účastníků bude určitá sleva, případně cena na účastníka taková a maková, je jasné, že pokud podmínky počtu naplněny nebyly, cena bude jiná. No a také je jasné, že pokud se předem příslibem někdo zavázal, že se zúčastní a pak co bylo ujednáno nedodržel, mohlo by být po něm oprávněně „něco“ požadováno. Jinak by ten úpis předem přece neměl žádný smysl, to je logické, ne?

Další odpovědi
Edison

Sleva pro ostatní dle mého skromného názoru není tvou věcí. Nezaplatíš, nepojedeš. To je celé. Víc Tě nemusí zajímat.

Bobek 2

Záleží na tom, k čemu přesně ses upsal, tedy co jsi s kým ujednal, nebo co jsi komu podepsal. Pokud ty můžeš doložit tvoji verzi, a ta firma nebo ti potenciální spoluúčastníci nebudou moci doložit, že bys závazně slíbil svoji účast pod podmínkou nějaké sankce nebo storno poplatku, tak je to samozřejmě jejich problém, ne tvůj. Ostatně pokud jim firma slíbila nějakou odměnu za to, že tě na akci zlákají, a jim se to nepovedlo, tak si logicky tu odměnu nezaslouží – ale to už je jejich starost a starost té firmy, ne tvoje.

elkon

Nemáš svojí hlavu? Proč lezeš do něčeho, o čem nic nevíš? Je toho všude popsáno dost. Plná televize, internet, noviny.

Aquamen

Určitě bych to prokonzultoval s někým blízkým z té firmy a našel nejlepší řešení popřípadě bych to i možná to vyřešil sám ale záleží na situaci…