Kelt

Kdo ví, jaký je rozdíl mezi Cis a cys?

Není to pravopisná chyba. Víte, o co jde?
Děkuji.
Doplňuji:
Cis je kromě hudebního označení zvětšeného tónu C, také druh izomerie na dvojné vazbě. Jedná se o typ izomerie cis a trans. Například substituenty jsou na stejné straně – cis, na opačných stranách – trans.
Označení Cys – je označení aminokyseliny cysteinu, který se takto značí.Ale možná, že je to i to, co uvádíte.

Nejlepší odpověď
annas

Něco jsem věděla, něco poradil Net

Cis – z oblasti hudby – zvýšený tón C.

Předpona cis- chemie – stereochemická předpona vyznačující, že dva substituenty jsou vázány například na dvojnou vazbu nebo kruh z téže strany.

Cys z oblastti chemie – symbol pro cystein.
cys.exe – nějaký proces v Task Manageru
http://systemex­plorer.net/cs/fi­le-database/file/cys-exe/333266

Další odpovědi
cochee

Cis je nota/tón. Cys není. To je ten rozdíl ;) (Cys je například doplněk stravy při problémech s močovými cestami.)
Doplňuji:
Kelt, dobře ses doplnil, až se sám divím, na co všechno jsem si nevzpomněl 🙂

gagaga

jeeee ;(
ted zmizela " otazka " od " prejicne " ontoly z dnesni noci , jestli je an. prinosem, nebo pritezi ( ale ted si nejsem jista s tim slovem – pritezi ) , ale tak nejak to bylo..
to je ale velka skoda ze zmizela, protoze otazka ukazovala na charakter ..ne an., ale samotny ontoly..protoze neco takoveho podobneho nenapise clovek s charakterem ..
skoda jen, ze jsem si neopirovala..
snad ji adminkove vrati ..
ontola v ni byla opet sama ..bez podpory ji podobnych zavistivcu ..

  • iv-

annas

Iv, na rozdíl od dobrých charakterů jsou špatné charaktery pevné … Kolika ctižádostivým jde o čest …?

Jinak mlčím, protože vím své … 🙂
--

Andělé

:))

Mluviti stříbro,mlčeti zlato…:))

anonym

Přesně!!!

gagaga

hlavne ze se tim ridime andele my dve :))))
tady je nazorna ukazka :p

  • iv-

Andělé

…:D)))))
…když my neumíme být dlouho zticha,že jo…:))

gagaga

Pokročilý
gagaga
Ontolo, to uz jste ale psala i drive…ze koncite ..:)
jako byvala bohemica jste psala " rozlouceni " :)
:
Bohemica
Otázka a výzva pro přátele z Moravy (nejpravděpodob­něji) ale nevylučuji ani ostatní občany !

Toto je moje poslední otázka ,končím tady,tak mi udělejte někdo radost ! Před mnoha lety jsem zaslechla v seriálu „Holky z městečka“ písničku,která mě velmi zaujala,ale pamatuji si jen melodii a první sloku.Na Youtube a nikde jinde se mi nepodařilo jí najít.Mnoho přátel jsem se ptala a nic…Nezná jí někdo: Co se mě na mojí ženě líbí,boty si propila,bosa chodí.Sukňu má v hospodě zastavenou,aj bože,aj bože,zle je se mnou,zle je se mnou! Všem vám děkuji,bylo to vskutku zajímavé :Dagmar P.S. babikamamika@sez­nam.

jen vas jeste tenkrat tolik nepohltila ta vase zavist , pomlouvacnost a neprejicnost ..
i vase pritelkyne ocko nez ji zabanovali tady vyplivala svoji zast a neprejicnost ..
v tom jste si opravdu podobne :(
an. je prvni , to uz asi tezko nekdo zmeni .., ale tady nejde o vyhru , ale o pomoc druhy , a v tom ji tady taky asi tezko nekdo predbehne ..

vy uz jste tu zustala posledni, ktera neustale an. sikanovala, ponizovala..nikdo jiny uz tu neni..
naopak ji nikdo " neubyl " z jejich obdivovatelu
neni to pro vas trochu k zamysleni ?
to, ze odchazite ..odejdete..jsem sama psala asi pred 3 dnyan., ze vy tu uz dlouho s nervy nevydrzite :)
jestli ja bych se taky nemela dat na vesteni :)

mejte se.. a preji vam, aby vas ta vase zloba a zavist nezahubila :(
uz mate hoodne nakroceno a timhle " poslednim " zoufalstvim neublizite nikomu jinemu, nez sama sobe ..

  • iv-

arygnoc

do prkýnka, zasa mi utiekla taká pekná hádka …

;)

no, nemám čas.

anonym

Kopie žádosti:
Včera 13. 6. 2014, 23:13:57
Komu: info odpovedi.cz
g
Děkuji za odpověď. Nejsem dlouhodobě spokojena s vaším přístupem k vaší poradně, nevidím důvod pokračovat, takže žádám o zrušení mého profilu „ontola“. Děkuji.

anonym

Doufám, že moje příspěvky konečně přispějí ke smazání této nechutné diskuze.
Pokud je annas takový hadr, že se nedokáže sama ubránit a obhájit svoje názory a postoje, přeji jí i do toho skutečného života takové obhájce a advokáty jako má na Odpovědích. Bohužel tomu asi tak není…pravděpodobně se jedná o osamocenou ženu za zenitem, která hledá a nachází zázemí ve virtuálním světě.

led

ontola, v žiadnom prípade sa nehláste na žiadnu psychologickú profesiu. Váš odhad na annas je scestný. Prirodzene o jej súkromí tu nebudem písať, na rozdiel od vás.

Andělé

:D))

gagaga

jeste bych poprosila …od kolika let povazuje zenu za zenitem …
abych vedela, jestli uz k ni mam blizko ..
a co vy ?
jste pred zenitem, nebo taky uz za ?
rozlisujtete lidi podle mladi a stari ?
citim v tom vasem zenitu nejake pohrdani lidmi v duchodovem veku ..
;(
to je smutny …ale ne pro me ..ale pro vas..ze mate takovy mysleni ..
( a ja vzdycky myslela, ze takhle muze uvazovat jen hloupej a primitivni clovek )

  • iv-

gagaga

nemuzu mluvit za an., ale trebas se ona bavi jen s inteligenty :)
:p
osamocena rozhodne neni .. :)
ja ji zrovna minule dny " nahanela " na internetu, a ona si klidne vysedavala s kamaradkami v kavarne na cajiku :)

a jestli je an. hadr, jak pisete ..
tak kdyby jste byla hadr vy , bala bych se s nim vytrit i podlahu ( abych si ji neuspinila )
sorry
ale uz tady o vas nekolikrat nekdo napsal, ze vy jste tu sama..a s tou vasi zlobou si zde priznivce asi tezko najdete ..
mozna se vam bude „darit“ jinde..kde najdete sobe podobne a budete si pomlouvacne pritakavat, jaka ta an. je " nemozna ".., a jeste se za to budete navzajem bodovat :)

tou vasi zlosti ublizujete ontolo jen a jen sama sobe
neukazala jste zde charakter an., ale svuj vlastni

oprava : necharakter ..protoze takhle se charakter nikdy nechova

  • iv-

anonym

Děkuji vám za projevené názory! Netěšilo mě, sbohem! Přesně ve smyslu pořekadla "čím víc se s hovnem mažeš, tím víc to smrdí"už se s vámi nechci špinit. Požádám admina o zrušení mého profilu. Komu tato diskuze prospěla? Doufám, že nic jako např. barbakan nebude tvrdit, že jsem dostala ban. To totiž tvrdí mylně o některých bývalých uživatelích, kteří tak jako já, ukončili na vlastní žádost aktivity na Odpovědích.

anonym

děkujeme za Váš dotaz.
Cílem serveru odpovedi.cz je prostor pro pokládání otázek a získávání odpovědí od ostatních uživatelů.
Pokud je k dané otázce vedena diskuse, měla by se týkat tématu. To, že se diskuse strhne k vzájemnému se obviňování a napadání mezi uživateli není pro ostatní příliš přínosné a potěšilo by nás, kdyby se uživatelé takovémuto chováni vyvarovali.
Administrátoři se snaží udržovat server bez nesmyslných, urážlivých, vulgárních a jinak kodex porušujících příspěvků tak, aby byli odpovedi.cz užitečným místem pro sdílení vědomostí a zkušeností. Pokud administrátor posuzuje příspěvek v diskusi nemusí se zdát sám o sobě závadný. Jinak tomu může být v kontextu celé diskuse a proto mohou vzniknout různé názory na vhodnost příspěvku. Prosíme o jistou míru nadhledu a tolerance k posuzování takovýchto situací, prioritou je vkládání kvalitních otázek a odpovědí.
Velmi si Vás vážíme jako aktivního uživatele s řadou přínosných příspěvků a budeme rádi pokud budete na serveru dále aktivní.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Odpovedi.cz

Dne 12. června 2014 16:19 <d.g.novotna@seznam.cz> napsal(a):
Dobrý den,
mám dotaz k pravidlům Odpovědí. U uvedené otázky jsem měla faktickou poznámku v diskuzi k odpovědi uživatelky annas.
Odpovídala až po dvanácti hodinách (sama to potvrdila) a téměř identicky jako uživatel cochee, který ovšem odpovídal dvanáct hod. před annas, jak už jsem uvedla. Netvrdím (a nikdy jsem netvrdila), že annas „opisovala“, ale její odpověď byla jaksi nadbytečná, otázkou je proč odpovídala. V tom smyslu také zněla moje faktická poznámka v diskuzi.
.http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-vi-jaky-je-rozdil-mezi-cis-a-cys
Jak je ovšem na této poradně tradicí, strhla se vřava nekritických obdivovatelů annas. Nikdy jsem se neuchýlila k osobním útokům, urážkám, zveřejňování soukromých zpráv nebo informací natož soukromých kontaktů. To vše je uvedeno v Kodexu uživatele jako nepřípustné a v Kodexu stojí, že takovým uživatelům hrozí potrestání.
A všechno toto použili zastánci annas v diskuzi k uvedené otázce. Nahlásila jsem diskuzi několikrát jako závadnou, neboť bez ohledu na ten fakt, že se jednalo v mnoha bodech o porušení Kodexu, chápu, že nemůže admin uhlídat všechno.
Zajímá mě proto Vaše vysvětlení, proč jste na závadnou diskuzi nereagoval. V jiných případech nejste tak nečinný.
Předem děkuji za vysvětlení.
S pozdravem ontola

Plnohodnotná odpověďRychlá odpověď

anonym

VAvatar uživatele
člen od 11/2013
ontola
ZprávyKontakty­Nastavení

O mně
Požádala jsem admina 12.11.2013 od­poledne
o zrušení svého původního nicku Bohemica. Bylo mi promptně vyhověno :

žádost
Dnes 12. 11. 2013, 15:43:51
Komu: info@odpovedi.cz

Žádám o okamžité zrušení svého účtu na Odpovedi.cz

Dosažená zlatá úroveň a dlouhodobá 99% úspěšnost
mě už nikterak nemotivovala, neplynuly mi
z ní žádné výhody, pocit zadostiučení ani nic podobného.
Počet získaných bodů na této poradně o ničem nevypovídá. S body se tu u mnohých „čaruje“,
tak jako s multiuživatel­skými nicky. Určitě tady neplatí, že správná odpověď je nejvýše hodnocena.
Rozhodně zde neplatí, že čím starší uživatel, tím „lepší“. K největším čachrům a podvodům se tady nejčastěji uchylují důchodci nebo jejich nadrženci. Nebo „vykotlané vrby“ (zapůjčeno
z profilu annas- tímto děkuji).
Služebně nejstarší nicky získaly svůj bodový náskok ještě v dobách, kdy za každé kladné hodnocení odpovědi byl dvojnásobek bodů a převážná část jim později přibyla podvodně. Jen menší část jejich bodů je
získána za správnou odpověď a od poctivých aktivních uživatelů. Většinu bodů získávají tyto profily od nicků, které se zabývají převážně hodnocením svých oblíbenců nebo zpětně tyto oblíbence dobodovávají i nově účelově uzavřené profily. Tak dochází k situacím, kdy tři roky staré odpovědi mají převážnou většinu bodů od nicků založených před několika měsíci. Jsou profily, které dokáží přes noc „zbohatnout“ i o 200 a více bodů a při tom odpověděly přes den pouze na 3–4 otázky. Takto „postižení“ se ovšem dušují, že o takové nevyžádané pomoci nemají (opakovaně) tušení. Celkem oprávněně o tom lze pochybovat, že zrovna ty, kterým tolik záleží na počtu bodů a na umístění v místním řebříčku, by si takového jednání nepovšimly. 🙂
Bodování těmito praktikami naprosto devalvovalo, body a dosažená úroveň vypovídá o kvantitě bodů nebo v některých případech i kvantitě odpovědí, ale nikoliv o jejich kvalitě.
Takové poměry jsou velmi demotivující pro nově příchozí a jsou ostudou tohoto webu.
Dlouhodobě se na tento stav upozorňuje. Marně.

Naopak někteří uživatelé reagovali na jmenovaný nick Bohemica, jako býk na červený hadr.
Já mám ráda nadhled, humor, objektivitu, férové jednání, toleranci a vzájemný respekt v podání inteligentních lidí, tak doufám, že i takoví se tu ještě vyskytují.
Vyzývám vás ke slušnému a férovému chování a vzájemné toleranci. Pokud takoví nedokážete být, ignorujte mne, prosím!
Body jsem nikdy nepokládala za důležité a ani
za důvod, proč se na zdejší poradně angažovat.
Praktiky některých zdejších „služebně starších“ nicků stále pokládám za vřed na této poradně
a za jeden z důvodů stále klesající úrovně Odpovědí.
Vždy jsem měla jeden nick, nějaké znalosti i zkušenosti
a slušně jsem se vyjadřovala. Nepodváděla jsem (na rozdíl od mnohých jiných) a tak tomu bude
i nadále. Nechci být zatahována do místních čachrů a handrkování a kuplení s body ani z nich být podezírána.
Takový „restart“ může být někdy prospěšný. 🙂
Poučila jsem se, že uzavřený profil někdy zabrání manipulacím s bodováním, tak se za tento uzavřený (na rozdíl od původního) omlouvám, vy kdo budete chtít se mnou komunikovat, víte jak postupovat, ráda si vás potvrdím.
A mnozí máte mou mailovou adresu, tak klidně napište! 🙂

Doplnění:
Bohužel nelze mít tyto informace „o mně“
veřejně dostupné v uzavřeném profilu, takže si po nějakou dobu ponechám profil otevřený.
Možná i zvážím, zda jej otevřený neponechat, protože většina „křivých“ bodů pochází od nových nicků s uzavřenými profily nebo od „starých známých firem“.
A u mého nového profilu těžko může kdokoliv „dobodovávat“ zpětně…a hlavně si to nepřeji, tak to prosím respektujte!
Je to poměrně jednoduché, stačí dodržovat místní daná pravidla uživatelů.
Bronzový

Počet bodů1443

Následovníků9Bodů k dosažení kategorie Stříbrný: 3557
MOJE OTÁZKYMOJE ODPOVĚDepište odpověď…

gagaga

bohemiko..ted jste me rozesmala :)))
diky..
vy by jste dneska jeste nebyla ani stribrna..kdyby vas nedobodovaval vas kamarad , s kterym jste se na tom pravdepodobne domluvili pri vasem osobnim setkani v restauraci :)
mam potvrzeno od adminku, ze z jeho ip se prihlasoval nejmene 40 nicky, nez mu celou adresu tipli
to jste pak zacala kole sebe kopat ( ale do prazdna ) ..
a pomlouvat druhe
mimochodem me jste v soukromych mailech nejvice pomlouvala Dr. a ocko..
mam je schovane )
ale body vam od nich nikdy nevadily :)
k tem vasim falesnym jste se nikdy nevyjadrila..
to jste videt nechtela .to vidite jen u druhych :p
snad jste si sama sobe nenamlouvala, ze je mate " za zasluhy )… ale tak ctvrtinu z nich jo, to vam neberu .. :)

a adminkove o vsem vedeli, jsem s nimi v kontaktu..proto se nedivte , ze nekdy na vase prispevky reaguji tak jak reaguji ( nereaguji )
jsou to vsechno lzi , vymluvy a pomluvy
oni vidi to vase " klikani " ..kam a kolikrat a jake casy …a to mluvi samo za sebe
o prejicnosti vasi to ale asi moc nenapovida

a ja si preji jeste muj jeden novy nick…bude hahaha :)

  • iv-

annas

Děkuji všem členům svého " fanklubu" za upřímná slova a za to, že jejich vyslovené myšlenky nezastavila žádná „vodní děla“. 🙂

Nemívali někdy hroši tenčí kůži??? 🙂 Mluviti stříbro, mysliti zlato. 🙂 (J. S.)

Andělé

:)
…závist může porazit zase jen ti závistiví…
…cokoliv nečistého vítr přivane,přející to zase odvane…:)
Tak na čistý vzduch a bezvětří!!! :))

Andělé

oprava můžou a ne může…no nejsem já ale trol? :o

fcoop

Už je – zdá se – po diskusi......­...........?
To je dobře.protože podle volby slov,„argumentů“ a vůbec celkového dojmu by si tipnul,že by ontola praskla.
A kdo by TO pak uklízel.........to si nedovedu představit. Hezký den.

gagaga

fcoopi, Vy jste tomu dal !
ta i Vas nasype do toho naseho " partackyho " pytle :p
podle ni jsme totiz tady vsichni uplne zaslepeni blbecci, jen ona je jedina chytra..
a my vsichni tady to ne a ne pochopit :)

a to se nam snazi jeste namluvit , ze my te an. temi body vlastne ublizujeme ..rozesilala to na vsechny strany ..

mejte se .. -iv-

fcoop

Co se dá dělat,někdo musí hrát blba. Ale já hraju blbce rád,jde mi to docela dobře. Asi vrozené dispozice.
Znáte to – „Na světě je spousta hloupých,kteří si myslí,že jsou chytří.......“ atd.
Nejhorší na tom je skutečnost,že blbec si myslí a říká to samé.........­.........no nic.
Mějte se.

Andělé

…jo jo,klasická srážka s bl…,je jako náraz do zdi. :o

„Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném.“
Paul-louis

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“
Jan Werich

„Hlupák má před vzdělaným člověkem velkou výhodu – je sám se sebou vždy spokojený.“
Napoleon Bonaparte

„Hlupák má před vzdělaným člověkem velkou výhodu – je sám se sebou vždy spokojený.“
Jacques Prevért

Mějte se…:))

gagaga

:)
taky ..
a zase nekdy Andele na videnou !
( s ontolou ) :))
ja si to pro jistotu vsechno okopirovala a az nekde zase " vykoukne " , tak ji to tam cele vlozim, aby to nemusela psat zase cely znovu !
stejne pise porad ty same blbosti :)
uz i ona ma stopky v ruce a sleduje casy..a opisovani ..ale : ma jednu premieru !!
nejak se ji prej nezamlouva muj pravopis ..
nooo, reknete sama : najdete snad v tutom sloupecku nejakou chibycku ??
ja tedy ne..
a an. prej taky ne !
prej to mam cely bez chiby .. a ja an. v tomhle verim..ona neni na rozdil ode me zaslepena !
:p

  • iv-

Andělé

:o))

  • iv-, co má jako na Vašem pravopisu??? Vždyť je to úplně správně,ani já tam žádnou chibyšku nevydýýým.:))

Pchéééé!
:))
…tak zase někdy naviděnou,už se těším!

…apropo…jak to ten Werich mislel???
:o))

led

Zrkadielko, zrkadielko, kto je najmúdrejší v celom kráľovstve? – pýta sa kráľ
V zrkadle sa zjaví tvár kráľovho šaša (skromne stojacieho za kráľom).

Andělé

:o))

anonym

vagra?Klobouk dolů!

anonym

Jediná faktická poznámka v této diskuzi bylo moje původní upozornění
k odpovědi uživatelky annas.
Všechno ostatní jsou už pusté fabulace a osobní útoky. Samozřejmě, že je to proti pravidlům této poradny, ale bohužel je to zde od určité skupiny pravidlem.
Přesně tak se chovají osoby, které nemají jinou argumentaci.
Tím pokládám celou záležitost z mojí strany za uzavřenou.

led

Všeobecne rozoznávame tri druhy námietok počas debaty:
· Faktická poznámka (=FP) – námietka rečníka vzťahujúca sa na obsah oponentovej reči
· Osobná poznámka – obranná námietka voči napadnutiu vlastnej osoby počas reči
· Technická poznámka – poznámka týkajúca sa technického prevedenia reči

annas

Zdrojový köd stránky uvádí pořadí příspěvků takto, nikoliv naopak, jak nepravdivě napsala ontola.

Diskusní příspěvek annas má číslo 74108.
ontola reagovala pod číslem 74110.

gagaga

a co ty vase dalsi " fakticke " poznamky " k tematu " ?
o soukrome poste ..o mem pravopisu ..? :))
nebyly to " už pusté fabulace a osobní útoky" ?
Přesně tak se chovají osoby, které nemají jinou argumentaci.

ale prekvapila jste me zde poprve ( mile ):)
ja Vam otazku poslala do mailu, protoze jsem si typovala, ze uz neodpovite ..obcas se i ja mylim , no :)
kopiruji cast meho mailu z dnesniho odpoledne an. ( ta me zabije ) :)

:

ja ted neco dopsala do diskuze… ( jen blbinky – o jejim charakteru – vlastne necharakteru ) ..
poslala jsem to pres odpovedi na ten jeji mail ( tu otazku )
aby se tam nahodou nezapomnela vratit, jako vzdy, kdyz ji dojde dech :))

  • iv-

gagaga

bohemiko, snad by jste na tom byla i lip, kdyby jste se dala k jehovistum, nez k pudlovcum..verte mi
stahli vas oba dva na uplne dno
z toho bahna uz se musite vyhrabat sama,( pokud ale vubec chcete ).. Vam tady totiz tezko ( s vasim charakterem ) kdo kdy pomuze ..
komu neni rady ..tomu neni …
skoda vas ;(
negramotna -iv- :)

led

Faktická poznámka
Kelt na stránke odpovedí Tyká. Pozrite si jeho príspevky. Ak by v čase doplnenia bola len jedna odpoveď v doplnení by bolo „Ale možná, že je to i to, co uvádíš.“.

anonym

Prodleva mezi odpovědí cochee a annas je 12 hodin. Já se v tom babrat nebudu, vím svoje. Admin by tuto skutečnost jistě byl schopen (nevím, ale zda i ochoten) potvrdit, ale s tím já ze zásady nekomunikuji.
Zlatý
annas
Když jsem četla otázku, své doplnění jste ještěnevložil. . Notu Cis a cys zkratku jsem znala, ale dalším hledáním jsem se zdržela.

ODPOVĚDĚTVložena před 4 dny

anonym

Ono je to vlastně jedno, co tady z vás vyhřezne, protože názory té vaší partičky zajímají akorát zase jen tu vaši partičku…
Naštěstí!

gagaga

zato Vy uz jste z te vasi " particky " tady zustala na plyvani jedu sama
:p
muzete plyvat dalsi roky … me osobne muj nazor nezmenite ..
a an. prvenstvi asi take ne .., tak si tu jeste o tom samem muzeme spolu psat jeste 10 let :)

  • iv-

anonym

Nevadí mi vaše hrubky, protože tím jenom potvrzujete,
že v mluvnických otázkách delegujete annas jen ze soucitu
a ne z vaší znalosti v oceňovaném oboru. Ani mi nevadí vaše hrubosti. Je to jen váš problém, který opravdu nikoho tady (kromě vaší party) nezajímá! A prvenství? Koho? Ta vaše protěžovaná favoritka není první, vaše podvodné bodování jí nepomáha, takže je první akorát v celkové žebříčku, ale to už je každému známo, že kdysi bylo hodnocení plusových bodů dvojnásobné a že sama annas prihlásila, že po dovršení určité hranie (100000) skončí a začne znovu. Její podvody s půjčeným nickem jsou také veřejně známy. Nic
z toho nedodržela, takže vlastně podporujete podvodnici…
Teď jde o to. kdo z vás je vlastně duševně zdráv…

gagaga

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Když jsem četla otázku, své doplnění jste ještěnevložil. . Notu Cis a cys zkratku jsem znala, ale dalším hledáním jsem se zdržela.

Andělé

Annas, nemáš vůbec za potřebí se ospravedlňovat. I kdybys měla svatozář,paní dokonalá z Tebe udělá čerta.:o))
Vždyť jediný přínosný uživatel této poradny je ontola,to jsi nevěděla?
:))))))

gagaga

vycita an., ze " neco " slibila ..a komu ? kde to vycetla ? :)
bohemika sama zde take " slibila " :

Bohemica
Otázka a výzva pro přátele z Moravy (nejpravděpodob­něji) ale nevylučuji ani ostatní občany !

Toto je moje poslední otázka ,končím tady,tak mi udělejte někdo radost ! Před mnoha lety jsem zaslechla v seriálu „Holky z městečka“ písničku,která mě velmi zaujala,ale pamatuji si jen melodii a první sloku.Na Youtube a nikde jinde se mi nepodařilo jí najít.Mnoho přátel jsem se ptala a nic…Nezná jí někdo: Co se mě na mojí ženě líbí,boty si propila,bosa chodí.Sukňu má v hospodě zastavenou,aj bože,aj bože,zle je se mnou,zle je se mnou! Všem vám děkuji,bylo to vskutku zajímavé :Dagmar P.S. babikamamika@sez­nam.

to mluvi samo za sebe
nekomu diktuje …a sama ..
skoda slov :)
blba -iv-

anonym

Jestli hledáš odpověď 12 hodin, tak snad ani neodpovídej!
Zvlášť když nic nového k už uvedené dřívější odpovědi jiného uživatele nenajdeš.

led

Nezáleží na tom ako dlho človek hľadá, ale čo nájde.

Pre zaujímavosť, zjavne ste si nevšimli Keltové slová v doplnení: „.Ale možná, že je to i to, co uvádíte.“ Všimnite si množné číslo. Kelt tu na stránke tyká! Teda oslovuje obidvoch odpovedajúcich!

Wang

Klíííd ;) přece nebudeš neurvalej na takovýho matadora odpovedi.cz, jako je tady annas!

anonym

Co je neurvalého na faktické poznámce? Jsi další do fan klubu matadorky? Zařaď se k dalším jako je gagaga, andělé, Johana56 , vagra atd.

Pájo

Tak si připište do fanklubu Annas taky mě, ať v tom máte pořádek. Já její odpovědi vždy s radostí čtu a boduji.

vagra

Pro ontolu.
Protože sis vzal/a/ do své neomalené huby i mne, jsem nucen, i když nerad, reagovat.

Musí to být těžké, držet v sobě tolik zloby a závisti. Tvá reakce, to potvrzuje.
Je mi tě líto, protože lidem podobného ražení, se všechna ta agresivita a nenávist, po čase vrátí.

Vzpomeň svých bývalých soudruhů. kteří už na takové, nebo podobně nenávistné reakce dojelo.
Někteří z nich se sice vrátili, doufám že ne nadlouho, se změněným nickem, a šíří tady blbou náladu dál.

Abych nezapoměl na to, že si mne bereš do klávesnice.
Věř mi, že jen vrozená slušnost, mi nedovoluje použít stejně nenávistných způsobů, jakými se tady prezentuješ ty.
Nebudu směrem k tobě reagovat pohoršeně, nebo dokonce nenávistně. To jsou tvé způsoby, to máš ve zvyku ty, a tobě podobní.
Za sebe, se spokojím se známým konstatováním, které při trošce dobré vůle, snad pochopíš :„…ty mne taky!":)

Howgh.

anonym

V naší soukromé korespondenci jsem Vám vykala.Vaše zdůvodnění, proč nekriticky bodujete annas mám stále uložené. Nikomu nevyhrožujte a chovejte se (nebo to alespoň zkuste) slušně! Já konstatovala fakta, Vy jen fabulujete…
Howgh, příště zkuste být pragmatický jako já a nevztekejte se když vás někdo přistihne…

gagaga

ja mam take schovanou nasi soukromou korenspondenci..kde pomlouvate axla z vaseho 4 hodinoveho osobniho setkani
o ocko preposilane korenspondenci ani nemluvim
:)
:p
doufam ..ze vam nedosel dech a jeste odpovite. ..
sice pravopisne , ale naproste hlouposti :P
P.S. nekdo si hraje na chytryho, nekdo na hloupyho …ja beru radsi tu druhou variantu
o me se nebojte, na urady pisu o malilinko lip :)
je to moje imic , a komu se to nelibi , at se jde radsi koupat :)

  • iv-

Andělé

:o

anonym

V naší soukromé korespondenci jsem Vám vykala.Vaše zdůvodnění, proč nekriticky bodujete annas mám stále uložené. Nikomu nevyhrožujte a chovejte se (nebo to alespoň zkuste) slušně! Já konstatovala fakta, Vy jen fabulujete…
Howgh, příště zkuste být pragmatický jako já a nevztekejte se když vás někdo přistihne…

vagra

Pro tentokrát, poruším své HOWGH!

Bohemica si změnila nick na ontolu. To jsou mi věci!
Že by metamorfóza bez příčiny? :)

1/ O tykání na internetu, mne poučil tvůj nesoudný oblíbenec a bodovatel, který později dostal ban. V té době jsem také ještě nevěděl, že budeš lhát. Uznej, že lháři vykat, se mi příčí.
2/ O vyhrožování-nezaznamenal jsem ve svém příspěvku, ani náznak vyhrožování. Nestačí jen číst, ale i pochopit to, co čteš. Bál jsem se, že nepochopíš. Teď vidím, že mé obavy byly opodstatněné.
3/ O mém nekritickém hodnocení Annas, platí bod č.2. Protože nevidím jinou možnost, jak dokázat že lžeš, jsem donucen, uvést kopii celé naší „korespondence.„
Dotaz-Od : BohemicaKomu: vagraPřed: 345 dny
Dobrý večer! Mám jen takový dotaz. Váš nick se neobjevuje dlouho u odpovědí, natož dotazů velmi dlouho. Jediná vaše aktivita je zaznamenána okamžitě po jakékoliv odpovědi u uživatele annas. Ať už se jedná o odpověď (okamžitě bodujete) nebo u diskuze. Abychom si rozuměli: nejsem nikterak zaujatá proti annas, naopak jí fandím, ale nedovedu pochopit jak je technicky možné, aby nick který vlastně měsíce-roky není aktivní ožije okamžitě, jakmile annas projeví jakoukoliv aktivitu.Máte na to nějaké logické vysvětlení? Za jakoukoliv odpověď děkuji. Dagmar
Má odpověď …
Od : vagraKomu: BohemicaPřed: 342 dny
Dobrý den. Jsem překvapen Vaší otázkou. Nebývá totiž zvykem, že by někdo projevil takový zájem o aktivitu mého nicku.:) Především pokládám za důležité, vyjádřit se trochu obsáhleji o mé aktivitě na Odpovědích.Tím předejít některým dalším nejasnostem. Doufám, že Vás budou tyto, pro mne zásadní informace zajímat. Na Odpovědi jsem přišel s představou, že jde o server, kde se něco přiučím. Několik měsíců, tomu tak opravdu bylo. Pak mi došlo, že se pohybuji mezi nevraživými lidmi, kterým nejde vůbec o seriozní odpovědi, ale jde jim především o umístění v tabulce. Dodnes se uchylují k pomluvám, mazání otázek, urážkám a jiným, pro mne neakceptovatelným praktikám. Je pravdou, že jde o menšinu. Po znechucení, které mi přivodili výše zmínění„uživatelé“ jsem radikálně omezil svoji účast na tomto serveru. Zjistil jsem, že ptát se vlastně nemám nač, a ze stejných důvodů neodpovídám. Pokud ale aktivitou nazýváte některá jalová plácání o ničem , omílání stejných otázek, otázky obscéní, či výlevy adolescentů, pak máte pravdu, jsem neaktivní. Znám několik uživatelů, kteří dostávají body převážně za to, že jejich „odpověďi" vůbec odpověďmi nejsou, mají charakter diskuzních příspěvků, převážně kritizujícími odpovědi, či dotazy jiných, „nevyvolených." Přesto nepopírám, že dění na Odpovědích stále sleduji a na svoji obhajobu podotýkám, že neboduji výhradně a jen annas. Její odpovědi, jsou zejména v oblasti češtiny, bezesporu nejfundovanější. Mám se co od ní učit nejen já, ale i převážná většina uživatelů Odpovědí.Protože mne mateřský jazyk zajímá, zajímají mne z výše uvedených důvodů i její odpovědi. Nic víc. Nebýt podlostí a podpásovek, kterých se dopouštějí její nesoudní kritici, neměl bych ani důvod, reagovat v diskuzi. Vidím spoustu jiných, kteří očividně neovládají ani základy své mateřštiny, přesto si ji dovolují kritizovat. Navíc – jejími největšími kritiky jsou nejen tolerováni, ale i bodováni. Je v tom zlý úmysl? Úmysl ublížit, někdy dokonce i ponížit? Má odpověď je ano, je. Nemohla jste si toho nevšimnout. Důvod jejich jednání, vidím v nejhorší lidské vlastnosti, kterou je závist. Lidé jsou, jak je známo, schopni závidět všechno. Dokonce i nemoc.:) V našem případě, jde o umístění v tabulce.Pokud by byla annas někde uprostřed tabulky, garantuji Vám, že by se o ni nikdo nezajímal.:) Spojení závisti a anonymity, je přímo vražedná kombinace. Když se k tomu navíc přidají nějaké ty komplexy, někdy alkohol… Píšu to proto, abych Vám vysvětlil, proč musím někdy reagovat v diskuzi. Nesnáším, když někdo někomu vědomě ubližuje. Doufám, že jsme na tom podobně. Co se týká rychlosti mého bodování, nemáte pravdu, že dávám body okamžitě. Někdy dokonce i s několikodenním zpožděním. Ale toho jste si asi také všimla. Pak je pro mne záhadou, proč si myslíte, že znám nějakou fintu? 1/Jsem nepracující penzista, takže mám dost času, obzvláště v době, kdy je venku nehezky. 2/Pokud jsem doma, tak Odpovědi otevírám dopoledne a k večeru. V té době i boduji. Toť vše. Nezajímá mne, ani mne nikdy nezajímalo, kolik času mezi otázkou a mým hodnocením uběhlo. Nevidím racionální důvod, proč bych se měl o takový detail zajímat. K čemu by mi to také bylo? Nebo se mýlím a má to pro někoho nějaký skrytý význam?:) Jeden, podle mne chorý uživatel, honosící se ve svém nicku vysokoškolským titulem, tvrdil svého času, že jsem annas, a že se vlastně boduji sám:) Uznejte, že na to nemohl přijít soudný člověk, při plném vědomí. To Kdyby to bývala byla pravda, vysvětlovalo to onu pro Vás nepochopitelnou, ve skutečnosti nexistující, rychlost mých reakcí.:) Víte, mám spoustu jiných zájmů a aktivit, takže mi můžete věřit, že nesedím celý den u kompu a nesleduji, kdy annas odpoví, abych byl první, kdo jí udělí paleček.:) Doufám, že jsem bezezbytku ukojil Vaši jistě ryzí touhu po poznání mého „tajemství.":) Podotýkám, že nejsem zvyklý používat vnitřní poštu, takže jsem zaznamenal Váš dopis později. Možná víte, že své připomínky vyřizuji veřejně v diskuzích, aby je nikdo nemohl zpochybnit, nebo dokonce překroutit. I takoví tady jsou. Takže tento spisek, je pro mne v tomto směru, premiérou.:) Hezký den vagra
Kde vidíš zdůvodnění, proč nekriticky boduji Annas? Za vším, co jsem napsal takřka před rokem, si stojím.
Znovu opakuji, že pochybuji o tvé schopnosti chápat psaný text.

gagaga

krasne napsany – poklona !

  • iv-

Andělé

Překrásné…i má upřímná poklona ! :)

Andělé

Pro ontolu: miluji smích a lidé s kterými se pobavím. Potěšila jste mě,že jste jako vždy nezklamala.
Vagra se tu na Vás vzteká,vyhrožuje Vám a nechová se slušně? :o
Děkuji Vám,dnes už nemusím posilovat břišní svaly, mám to příjemně za sebou.:)
Na Vagru plivejte co chcete,tak rozumný a inteligentní člověk se s Vámi dohadovat nebude.Nepochopila jste čím Vás sesadil a to slušně a věcně.S Vaším přístupem se Vám nikdy vyšplhat nad něj nikdy nepodaří. Sletěla byste beztak dřív než byste se drala nahoru. Namáháte se svým vztekem zbytečně.:)
Příjemný den a pozor na vztek obzvlášť v těchto parných dnech. Zdraví máte jen jedno.:)

vagra

Andělé, děkuji Vám.
Už jsem si myslel, že jsem opravdu použil nějaké vulgarizmy, a začal jsem se stydět. Uznejte, že v mém věku, to muselo vypadat legračně. :)
Existují mezi námi lidé, kteří jsou mi jedno. Ale to neznamená, že bychom neměli reagovat na jejich lži, polopravdy a urážky. Nesnáším lháře a závistivce. Tady máme názorný důkaz, co se stane, když těmito dvěma vlastnostmi, oplývá jeden člověk. Neuvědomuje si, že se mu to všechno vrátí, většinou i s úroky. Někdy ne hned, ale vrátí.
To jen pro vysvětlení, proč jsem na její lež, nemohl nereagovat.

Andělé

Vagra, nemáte zač. :)
No styďte se,tolik zla házet na tu milou a pragmatickou paní.:D Odpovědi Annas vnímá vskutku nezaujatě a s chladným a rozumným uvažováním…to těm lžím dokonce už i sama věří. :)
Jsou mezi námi zvláštní,velmi zvláštní lidé,takové ty 2v1 (lháře a závistivce v jednom.) Tyto vlastnosti také z hloubi duše nesnáším a je třeba na ty jejich ohavnosti reagovat.
Jednou přijde den vyúčtování a vše se jim mnohonásobně vrátí.
Jste velmi rozumný člověk,vždy nad věcí…velmi si Vás upřímně vážím.:)

Andělé

ontola: Annas vložila rozsáhlejší odpověď,proto je ohodnocena více uživateli. Tudíž Vaše poznámka není faktická, nýbrž nemístná, rýpavá a záštivá.
No ale v našem fanklubu jsme nad takovými lidmi nad věcí.
Přeji příjemný den.:)

anonym

Právě proto, že faktem je, že annas odpověděla až 12hod. po správné (a do té doby jediné) odpovědi uživatele cochee a odpověděla téměř identicky. Původní správnou odpověď ničím neobohatila.
V takových případech neodpovídáme nebo doplňujeme v diskuzi. Jenže annas buďto odpověď opsala 12hod. po jejím vložení od cochee nebo ji přinejmenším „vytěžila“ a když jsem ji na to upozornila, tak se sama přiznává, že odpověď „hledala“ 12 hod! To ovšem teď, po několika dnech už není patrné z časových údajů u odpovědí. Právě proto jsem na to upozornila (včas) a právě proto pokladám svoji poznámku za FAKTICKOU. Jaká jsou lepší fakta než přesný čas?
Téměř s určitostí se dá napsat, že odpovídala jak je jejím zvykem účelově za ziskem vašich bodů, klidně až po oné prodlevě, protože věděla, že jí ten váš fan klub body stejně nasype bez ohledu na kvalitu odpovědi.
Původně jsem si myslela, že to annas nemá zapotřebí a že jí to není hodno, ale naopak má to zapotřebí a je jí to hodno! ☹
Její fan klub boduje aniž by se jinak angažoval nebo byl k užitku
této poradně.
A to, jak annas svoje příznivce nahání
a další její nekalé praktiky jsou také všeobecně známy. Fan klub annas slouží jenom jako její bodovači.
Proto také je situace na této poradně taková, jaká je…
A kejhání potrefených husí , které se netýká otázky , ale jen nekritickým zastávání annas, to už je prostě také takový místní folklór .
Co dodat?

annas

Zdrojový köd stránky uvádí pořadí příspěvků

Diskusní příspěvek annas má číslo 74108.
ontola reagovala pod číslem 74110.

Co z toho plyne?

led

"fanklub, fan club
spolek přátel a přívrženců nějaké významné nebo populární osobnosti
Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz

ontola, dobrý nápad z vášho pera, tie vaše kritiky nespisovnej reči. Myslím, že nemusí byť podmienkou fandiť len človeku, možno fandiť aj materinskému jazyku, ktorý v týchto dobách upadá v mysliach ľudí. Čo keby sa tu založil Fanklub spisovnej češtiny, ste za? Kľudne, pre mňa to nie je problém, môžme sem všetci písať spisovnou češtinou.

…na margo „fan klubu annas“ Aký šťastný to človek, ktorý má „fan klub“, o čo nešťastnejší musí byť ten, kto by „fan klub“ chcel mať a nijako nemôže.

Andělé

:)

Andělé

Co dodat?
Zpívejte si dál svou oblíbenou písničku s Vaším sborem,která je nesmírně k užitku celé poradny.
Díky Vám je tu hned veseleji a celá poradna se tetelí blahem.
Díky Vám naše milá kolegyně.:))

gagaga

Příspěvek smazán administrátorem.

Andělé

jé -iv-
:o)))))))))

Jo jo,jejich fanklub má vskutku obdivuhodný úspěch,je obohacený o bany a ten kdo zbyl,zpívá stále dokola ohranou písničku jak zaseknutou gramofonovou desku.

Pějme píseň dokola okolo stola lala,pějme píseň dokola okolo stola!

http://www.you­tube.com/watch?v=Dsu­CljVXcB4

:)))

gagaga

:)
ta se jednou tou zavisti udusi :)
to jeji prvni misto ji lezi hooodne hluboko v zaludku ..
:)
oni 3 nepochopili, ze nas to naopak semkne dohromady
ja se " zastrasit " nenecham
me lidska hloupost obcas i pobavi :)

zatim pa., andele..jdu bodovat :)

  • iv-

Andělé

Že jí baví se vztekat i v tomhle žáru. Neměla by chodit na sluníčko,ať nevzplane....­.:o)))))

johana 56

ad ontola

Jsem pouhé zrníčko v moři písku.
To je sice možné odfoknout někam do koutku (kde se ostatně cítím dobře),naštěstí je ušetřeno alespoň virtuálních kopanců (těm od života bohužel občas nelze zabránit),které mohou uštědřit úplně neznámí lidé.Důvody bývají malicherné a zbytečné.Zloba,zá­vist a další negativní vlastnosti do mého života nepatří.Chci jen v rámci vlastních možností prožít každý den co nejpříjemněji,doz­vědet se věci,které neznám.

Jako všichni ostatní má právo na svůj názor i nrználek (nebo lépe vyhovuje pitomeček?) jako jsem já.A rozhodně si za ním stojí,málokdy je z něj korouhvička,jež se otáčí ve směru příznivého větru.Podotýkám,že bez jakychkoliv požadavků na členství ve fanklubu Annas.Proto Vám děkuji za poctu být v něm uvedena.

Stejně tak dobře vím,že pokud budu celý život ubližovat a ponižovat,jednoho dne se dočkám přiměřené odplaty.Nezřídka platí,že právě ti,kteří stáli vždy na „vedlejší koleji“,jsou v případě potřeby mezi prvními ochotni podat pomocnou ruku.

Andělé

Johanko, jste zlatíčko,velmi rozumná a hodná žena.
Přeji Vám jen to nejlepší,ať se Vám daří!
:))

johana 56

Andělé,děkuji a přeji totéž.
„Vidět“ Vás je balzám pro dušičku :))

Andělé

Johanko,ještě jednou moc děkuji,umíte svými slovy nejen potěšit,ale i zahřát srdíčko.
I Vy jste pro mne balzámek a to jistě nejen pro mě.:)

Ten kdo sedí „vzadu“, má u Pána Boha místo „vpředu.“
:))

johana 56

Andělé,rovněž velké díky.

Tomu,kdo ve svém okolí vidí milé a usměvavé lidičky,stačí i místo „ke stání“ :))

Andělé

Johanko…tak tak…svatá pravda.:))
Ráda jsem Vás „potkala“.
Posílám moře lásky! :))

gagaga

johanko, ja jen vim, ze kdyz pomahate druhemu, pomahate tim ale nejvic sama sobe :)

a bohuzel to u " nekterych " jedincu plati i obracene :
ti co neustale ublizuji druhym, ublizuji hlavne sami sobe

ona se ji totiz ta jejich zloba v tom jejim telicku pekne " strada " , a jednou ji da vedet " o cem je rec "
to uz bude ale pozde :(

  • iv-

johana 56

  • iv-

právě proto,že moc dobře vím jaké to je být odkázána na pomoc druhých,je můj pohled na život takový,jaký je :)

…jedna z mých babiček říkávala „Zlí a nepřející lidé se zahubí sami“ a já s ní dodnes souhlasím…

vagra

Pro johanu 56.
Vaše babička, byla zcela určitě sečtělá paní. Věděla moc dobře, proč Vám to říkala.
Je jen málo mladých lidí, kteří své rodiče, potažmo prarodiče trpělivě vyslechnou, pochopí smysl jejich sdělení, a následně se podle toho chovají.

Vážím si lidí, kteří se řídí radami svých babiček.

vagra

johana 56

pro vagra
Moc děkuji.Obě babičky byly prosté venkovské ženy.Díky jejich laskavosti a přístupu k životu vyrůstaly další generace v rodině tak,aby se za své potomststvo nemusely srydět.Nejvzácnější dar,který nevyváží žádné bohatství.

Andělé

V prostotě je ukryto jedno z největších bohatství.
Sestra prostoty- pokora, spolu s laskavostí a slušností jsou vskutku nejvzácnější dar.
:))