Zlatý

Co byste dělali, kdybyste šli do nemocnice na nějaké choulostivé vyšetření, a nastala by následující situace?

Co byste dělali, kdybyste šli do nemocnice na nějaké choulostivé vyšetření, třeba gynekologické nebo urologické či andrologické, seděli byste v čekárně, čekali až někdo vyjde z ordinace ven, komu byste se nahlásili a předali kartičku zdravotní pojišťovny a sdělili co vás trápí, a najednou by vykoukla ze dveří sestra, řekla "další" a vy byste zjistili že je to vaše sousedka, nebo nějaká blízká známá, případně někdo koho denně potkáváte, o které jste sice letmo věděli že pracuje ve zdravotnictví, ale nic konkrétního, a že je velká pravděpodobnost že u toho vašeho vyšetření bude přítomna?
-------
marci1: já ze svých zkušeností vím (i když se to netýkalo tohoto případu), že lékařské tajemství je jenom fatamorgána, a v reálném světě neplatí, zažil jsem, že mi kamarádi kteří mají stejnou doktorku vyprávěli v hospodě o věcech který jsem s ní probíral mezi 4 očima, že se s nima o tom prostě bavila, na druhou stranu se mi stalo, že jsem v ordinaci slyšel dost delikátní telefonát doktorky s jinou pacientkou, kde normálně před ostatními čekajícími pacienty za otevřených dveří, používala během hovoru její jméno a příjmení, na stole měla rozevřenou kartu s jejím chorobopisem, včetně adresy kde bydlí, a shodou okolností jsem tu osobu znal osobně, takže kde mám mít jistotu, že nějaká uroložka nebude po baráku vyprávět ostatním sousedům o mém švandovi dudákovi...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Na gyndě byla sestřička, která bydlela v paneláku pod náma, tak jsme si ještě pokecaly, co je novýho. Mě by teda nešlo pod nos spíš, kdyby to bylo někde u advokáta, nebo na úřadě, to by mě štvalo víc.

Další odpovědi:

já to beru s humorem. při povinném výtěru, kvůli salmonelóze v okolí, jsme se se sestřičkou nasmáli. znám jí dlouho, když chodila ke mě na obědy (kantýna)

Stříbrný

Spoléhal bych na to, že bude dodržovat lékařské tajemství a s klidným srdcem bych se svěřil do její péče.

Zlatý

No co - seznámil bych se...
;-)))
Stávají se horší věci...

Bronzový

vyšetření / ošetření můžeš odmítnout nebo požádat o jinou sestru, vyšetření na jiném pracovišti atd. Možností je dost

Bronzový

Mám takú dobrú susedku, a vôbec sa nehanbím. O tom, kde robí viem, veľmi dobre a s veľkou radosťou využívam jej ponuku a ochotu, lebo ma už dávno zaregistruje cez kameru v ordinácii. A zvykne ma aj obliecť, keď som ešte na stole pod vplyvom sedatív. Urológia a kolonoskopická kontrola. Také dobré susedy a známe si treba vážiť a byť im vďačný.

Bronzový

A co jako? Proště bych se nechal normálně vyšetřit.

Zlatý

Vůbec nic. Existuje lékařské tajemství, to platí pro lékaře i zdravotní sestry. Sestra u gynekologa je moje sousedka a mám v ní plnou důvěru. Netřeba se obávat. :-))

Zlatý

Jednou, to už je dávno, jsem šel na předoperační vyšetření, kde, mimo jiné, se vyšetřovala i prostata. Určitě víte o co jde. Sestra mi v ordinaci přikázala abych vylezl na lůžko na všechny čtyři. V tom jsem zezadu pocítil plácnutí po zadku a slova: čau Pavle, tak jak jde život? Já se ohlídl a za mnou stála bývalá spolužačka, čerstvě vystudovaná lékařka. Ale než jsem stačil cokoli pronést, házela rukavici do koše a povídá: máš to dobrý. Takže žádný stud.

Zlatý

Chodím na cystoskopie pravidelně každé tři měsíce už 10 let.
Víš kolik toho ta sestřička již viděla ? Té je to úplně fuk, no a mně taky.

Diskuze k otázce

jebatadmina

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 480 dny

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.