Ája22

Co by se stalo, kdybych převezla tučňáky z Antarktidy do Arktidy?

Co si myslíte, že by se stalo? Přemnožili by se na severu tučňáci jako králíci v Austrálii? A měli by tam vubec vhodnou potravu k uživení? Nebo by je prostě snědli medvědi a nic zajímavého by se nedělo? :) Chci váš názor.

Odpovědi
MK44

Tučňáci se živí rybami a ty jsou i v Arktidě. Hlad by je nejspíš přiměl si na zdejší druhy zvyknout. V Antarktidě ale nejsou ani lední medvědi ani polární lišky nebo podobní pozemní predátoři. Tučňáci proti nim nemají obranu a těžko říct, zda by na nějakou přišli. Nejspíš by byli sežráni i s vejci. Nebo spíš bez vajec, protože tučňáci jsou zvyklí hnízdit na určitých místech, kam se vracejí, takže by se po přestěhování vůbec nemuseli pářit. Příroda je ovšem nevyzpytatelná. Takže jediné, co by se s jistotou stalo, by bylo, že by Vás zoologové a ochránci přírody ukamenovali.