FatalAnonym

Co by se dělo, kdyby se ebola vymkla kontrole?

Dopředu říkám, že si rozhodně nemyslím že by se něco takového stalo… Jen mě čistě teoreticky zajímá, jak by to vláda a samotní lidé nejpravděpodobněji asi řešili. Kdyby bylo řekněme 10–20 % populace nakaženo a nemocnice by to už nebyly naprosto schopné zvládat a lidé by to masivně roznášeli dál.

Popř. Co by jste dělali vy osobně?
Doplňuji:
setapouch: Ano, to je pravda… Ovšem to, jestli bude člověk kouřit si vybírá sám a možných následků si je dobře vědom. Navíc úmrtí zaviněné kouřením se v budoucnu nejspíše nijak výrazně nezvedne. V případě eboly se může situace mnohonásobně zhoršit.

Nejlepší odpověď
Funna

odešla bych s vybavením na vandr doprostřed toho nejhlubšího lesa a počkala, až to skončí…
a teď vážně…co chceš asi tak dělat?…přenáší se to tělesnými tekutinami, ne vzduchem, takže obrana před nakažením není zase tak složitá…takže bych se snažila co nejvíce zamezit tomu, abych se nakazila a snažila se co nejméně chodit mezi lidi a doufalala bych, že mne a mou rodinu to nepostihne…
Doplňuji:
mosoji: na nic nezapomenu, protože otázka zněla: „co byste dělali vy?“, ne „co byste byli přinuceni dělat?“…a navíc by se opatření při tvém vyjímečném stavu zase tak moc nelišila od toho, co jsem napsala…nebo myslíš, že ns naženou do ohrad a budou se na nás z dálky dívat a čekat až „pochcípáme“?…

Další odpovědi
mosoj

Zapomeň na to co by jsi dělala. Byl by vyhlášený mimořádný stav na úrovni válečného.
Doplňuji:
Ale ona se již vymkla kontrole.
On ji totiž nechce nikdo kontrolovat !!!!!!!!

redy

Setapouch: Srovnáváte nesrovnatelný,nejde oto kolik lidí umíra na rakovinu nebo jiný nemoce. Ebola je jiná a to nejen svojim průběhem, ale je prakticky nelečitelná. To že se vyléčili dva nebo čtyři lidi nic neznamená.
Je to pohroma, a to že lidi si myslí že se jich (nás ebola netýká je velká chyba)

Pouze můj osobní názor:

gecco

Mosoj _> tebe bych tak přrirovnal k k tamtamům…
„je to hlučné, je to alarmující, ale nikdo neví, co t znamená“..
Vy – vole – sám ani náhodou netušíte, co je ebola, leč ze všech svých sil burcujetete opqtření proti ní…
Máte aspoň ´skafandr´??
___
Prdlajs…
Jen se pokoušíte vzbudit ´hrůzu´.
___
Jste hloupý (nebo aspoň nepříliš chytrý) vypatlanec.

setapouch

Nic extra. Na následky kouření denně umírá víc lidí (13 400 denně, ebola 3 500 od června). Jen ebolu nejde zdanit.
Doplňuji:
oprava: od března

Conchus

Každá pandemie či epidemie vždycky končí tzv. „vyčerpáním útočníka“. Jistě může být spousta úmrtí, ale nakonec to vždycky někdo přežije a populace se zase obnoví. Nesmíte se na to dívat moc osobně, ale jako na problém populace. Epidemilogie se zabývá hromadnými jevy, nikoliv jedinci.

Kelt

Tady je vidět, jak se člověk bojí a přitom se o zdraví nestará, jí špatná jídla a kouří, pije a podobně. Možná to člověk zvládne a možná zvítězí příroda. Dnes už jenom čteme, že mor, cholera, španělská chřipka a jiné nemoci mají za následek mnoho tisíc životů a možná milionů. Ale Stalin řekl: Když umře jeden člověk, je to tragédie. Když umřou miliony, je to statistika.

ptáč

https://plus.go­ogle.com/1137478­97761432027735/pos­ts/hnvRZZ6BkBx

Zdroj: https://lh4.go­ogleuserconten­t.com/-9EZn_RQg81U/VDg­ZP0q0C2I/AAAA­AAAAC5U/nlwzDot­HeKc/w506-h716/10.10.2014%2B-%2B1

annas

S první částí mosojovy odpovědi souhlasím, ale s dodatkem ne.

gecco

Redy… Neblbni…
Nic se neděje…
.-)
 – kolik lidí z tvého okolí umřelo na ebolu? – nikdo

  • kolik lidí z tvého okolí umřelo na malkáýrii? – nikdo

___

  • kolik lidí z tvého okolí umřelo na chřipku? – 1500 – a bojíš se???

___
Proboha – Mosoj je jen hloupý ´tajný´ agent, který se pokouší obnovit závislost ČSR ( nebo ČSSR) na rozpadajícím se Sovětském svazu…
Blbec…
Nebo naiva?
:+)

redy

gecco nikdo neumřel,ale víš co, jeden nikdy neví 🙂

setapouch

redy: částečně máš pravdu, ale riziko nákazy je v porovnání s rizikem smrti z jiných důvodů minimální. Nemá nejmenší smysl ho řešit.
Je to podobné, jako uzavřít pojistku domácnosti proti pádu meteoritu, ale neřešit požár, vytopení, vloupání.

redy

setapouch, já ti teda budu věřit – ale jestli kecááááš 😉

setapouch

Nekecám. Snad :D

setapouch

Tak jinak: na evropských silnicích denně umře cca 3 500 lidí. To je stejný počet, jako počet obětí eboly za půl roku. A dopravní nehodovost také ovlivníš jen těžko.

setapouch

Další oprava: ne na evropských, na světových. Raději jdu spát :D
Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­vropsk%C3%A9_zem­%C4%9B_a_%C3%BAm­rt%C3%AD_z_d%C5%AF­vodu_dopravn%C3%AD­ch_nehod